اخبار در باره شهرستان تربت حیدریه
هایدماری کخ، یک ایران‌شناس آلمانی است. او متولد شرق آلمان است و دوران کودکی خود را زمانی گذرانده است که شوروی، آلمان شرقی را تصرف کرده و خانواده‌های غیرپایبند به نظام سیاسی شوروی را مجبور به مهاجرت به غرب آلمان کرده‌ است. هاید ماری و خانواده‌اش هم جزو آلمانی‌هایی بودند که فرار را به قرار ترجیح داده و شرایط سخت زندگی مهاجران را به جان خریده‌اند و هاید ماری در آن شرایط سخت، سال‌های مدرسه‌ی خود را گذرانده‌ است.
 
IMG_6260_resize.JPG
او پس از اتمام دوران دبیرستان با برادر دوستش «گونترام کخ» آشنا شده و با او ازدواج کرده است و این زوج تا امروز در کنار یکدیگرند. گونترام علاوه بر سرنوشت زندگی عاطفی، سرنوشت کاری هایدماری را هم رقم زده‌ است، چون او را که به رشته‌ی ریاضی علاقه‌مند بود و در آن تدریس می‌کرد، به پروفسور والتر هینتس، ایران‌شناس آلمانی معرفی کرده و او را به مطالعه‌ی ایران‌شناسی و زبان فارسی تشویق کرده است. تا جایی‌که در این رشته تا درجه‌ی پروفسوری هم پیش رفته است
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم خرداد ۱۳۹۳ساعت 20:14  توسط کاظم خطیبی  | 

 

 

به گزارش خبرنگار رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هیئت امنای روزنامه‌ی خراسان، پس از پایان دوره‌ی سه ساله‌ی فعالیت کوروش شجاعی به‌عنوان مدیرمسوول این روزنامه، مسوولیت مدیرمسوولی را به محمدسعید احدیان داد.

 

شجاعی از این پس به‌عنوان مدیر مرکز آموزش تخصصی رسانه‌ی موسسه‌ی خراسان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. او از سال 1384 تا کنون مدیرمسوول روزنامه‌ی خراسان بود.

 

همچنین محمدسعید احدیان پیش از این، سردبیر روزنامه‌ی خراسان و مدیرعامل موسسه‌ی خراسان بود.

 

روزنامه‌ی خراسان یکی از قدیمی‌ترین و پرتیراژترین روزنامه‌های غیرمرکزی ایران است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم خرداد ۱۳۹۳ساعت 19:53  توسط کاظم خطیبی  | 

ه گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کامران دانشجو پس از عیادت از آیت‌الله مهدوی کنی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره پرونده سه هزار بورسیه اظهار کرد: بهترین کار این است که دولت پس از یک سال کارنامه خود را بررسی و به مردم ارائه کند و کارنامه دیگران را خط خطی نکند.

 

وی در ادامه افزود: دیروز درباره این مسأله در مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای بوده که توضیحات کافی درباره آن داده شده است که البته من در آن جلسه نبودم و مشکل خاصی هم نبوده و معتقد نیستم که این بورسیه‌ها غیرقانونی بوده است.

 

دانشجو همچنین اظهار کرد: نظر من این است که آنها کارنامه خود را ارائه کنند زیرا مردم از این اقدامات خوششان نمی‌آید.

 

وی در پاسخ به این پرسش که "از نظر شما کارنامه دولت تاکنون چه مشکلی داشته است؟" گفت: من نمی‌گویم کارنامه دولت مشکل داشته ولی آنها باید بگویند در یک سال گذشته چه کرده‌اند. ما می‌گوییم 18 هزار عضو هیأت علمی جذب و پنج هزار نفر را هم بورسیه کرده‌ایم که آنها هم قانونی بوده است و 13 برابر رشد علمی دنیا رشد داشته‌ایم و در منطقه اول بوده‌ایم. آنها بگویند پس از یک سال رشد علمی بیشتر شده یا کمتر و چقدر هیأت علمی جذب کرده‌اند؟ دولت باید در همه موارد کارنامه خود را ارائه کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۳ساعت 22:35  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومي  سعید نیرویی معاون مدیر کل و مدير آموزش و پرورش تربت حیدریه به همراه اعضاي شورای معاونین  با خا نواده هاي شهيدان والا مقام فرهنگي  محمد حسین فاضلی و محمد محمدی در مشهد مقدس ديدار و گفتگو كردند . 

سعید نیرویی در اين ديدار ضمن گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر و تبریک ایام هفته معلم به خا نواده هاي  اين عزيزان به آنان اداي احترام كرد.

وی اظهار داشت : جايگاه رفيع شهدا و بويژه شهداي فرهنگي بركسي پوشيده نيست و رهنمودهاي شهدا و خانواده هاي شهدا چراغ راه كليه مسئولان در مجموعه آموزش و پرورش مي باشد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم خرداد ۱۳۹۳ساعت 18:28  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی در این مراسم ابتدا سعید نیرویی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش ضمن تقدیر از زحمات سید حسن سلطانزاده معاون سابق آموزش متوسطه بیان کرد فرصت خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی فرصتی مغتنم است که نظام بر دوش ما گذاشته و وظیفه داریم در هر پستی شاکر این نعمت باشیم.

در بخش بعدی سید حسن سلطانزاده نیز ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گزارشی از عملکرد این معاونت در طی خدمت خود ارائه کرد و اظهار امیدواری کرد امانی معاونت جدید نیز بتواند باعث پیشرفت در حوزه آموزش متوسطه شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم خرداد ۱۳۹۳ساعت 18:26  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی ،سرهنگ فرضعلی گرایلی در جمع معلمین شهرستان ، ضمن گرامیداشت ایام شهادت استاد شهید مرتضی مطهری (ره) و مقام والای معلم، استاد مطهری (ره) را معلم بصیر زمان خود دانست که در برابر هجمه های دشمنان نظام و انقلاب روشنگری کرد.

وی ابراز داشت معلمان در دوران جنگ نرم هم باید بر پایه بصیرت و هوشیاری و از روی بینش و تفکر جوانان و نوجوانان را دعوت به استقامت و معنویت در راه خدا کنند و لذا این عزیزان بیمه خواهند شد.

فرمانده ناحیه تربت حیدریه افزود : معلم بصیر و هوشمند در مقابل تهدیدات نرم دشمن جوانان کشور را بیمه می کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 9:23  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی ، ˈسعید نیروییˈ روز یکشنبه در مراسم تجلیل از معلمان تربت حیدریه افزود: مدارس این شهرستان به 30 معلم فیزیک نیاز دارند در حالی که پنج معلم در این رشته تدریس می کنند.

وی گفت: برای جبران این کمبود از معلمین غیر بومی و یا از معلمینی که دروس مشابه را تدریس می کنند، استفاده می شود.

وی اظهار داشت: بیش از 70 درصد نیروها در قطب شهید برونسی از شهر های اطراف به تربت حیدریه می آیند که این امر آسیب بسیار به همراه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 9:21  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی ، در این مراسم که با حضور شهردار و جمعی از مدیران شهرستان همراه بود میدان آسایش به میدان معلم تغییر نام یافته و در ادامه تندیس علامه شهید مرتضی مطهری نیز رونمایی شد.
ناصری شهردار تربت حیدریه گفت : با توجه به اینکه قبلاٌ خیابان سابق باغملی به نام شهید مطهری نام گذاری شده بود در همین راستا میدان آسایش به میدان معلم نیز تغییر نام یافت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 9:19  توسط کاظم خطیبی  | 

همزمان با 13 اردیبهشت ماه (سوم ماه مه میلادی)، روز جهانی آزادی مطبوعات برخی از پیشکسوتان و کارشناسان حوزه مطبوعات و تهیه آرشیو روزنامه نگاری در مرکز اسناد آستان قدس رضوی در مشهد گرد هم آمدند و در قالب نشست تخصصی تاریخ مطبوعات در خراسان را به نقد و بررسی گذاشتند.

در این نشست تاریخ مطبوعات و روزنامه نگاری در خراسان، ویژگی های مطبوعه در هر دوره تاریخی، نشریات و افراد تاثیرگذار در عرصه روزنامه نگاری توسط کارشناسان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.* 115 سال تجربه در عرصه روزنامه نگاری / تاریخ مطبوعات خراسان از قاجار تا به امروزدر ابتدای این نشست سرپرست گروه مطبوعات مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: آغاز روزنامه نگاری در کشور سال 1295 شمسی توسط ˈمیرزای شیرازیˈ در تهران بود که به فاصله 17 سال بعد نخستین روزنامه غیر رسمی در خراسان به چاپ رسید.
ˈطاهره مهاجرزادهˈ افزود: برخی صاحب نظران انتشار روزنامه ˈاردوی همایونˈ که بازتاب سفر ناصرالدین شاه به مشهد بود را آغاز کار روزنامه نگاری در خراسان می دانند اما سرآغاز مطبوعات رسمی خراسان انتشار روزنامه ˈادبˈ در سال 1278 شمسی می باشد.
او اظهار داشت: مشهد در آن زمان بعد از تهران، تبریز و اصفهان چهارمین شهر کشور بود که اقدام به انتشار روزنامه کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 21:39  توسط کاظم خطیبی  | 

هر گروهی که می‌خواهد اقدام به برگزاری تجمع کند باید مراحل قانونی برگزاری تجمع را طی کند و مجوز داشته باشد. استاندار تهران افزود:‌ این شکل برگزاری تجمع بدون داشتن مجوز، خلاف است. ضمن اینکه باید دانست کسی که می‌خواهد نهی از منکر کند، خودش نباید کار خلاف قانون انجام دهد.


وی با بیان اینکه "انتظار ما از این دوستان این است که قبل از برگزاری تجمع، مجوز لازم را اخذ کنند"، تاکید کرد: دولت به هیچ وجه با تجمعات غیرقانونی موافقتی ندارد و تجمع امروز در بحث حجاب و عفاف نیز خلاف قانون بوده است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 21:12  توسط کاظم خطیبی  | 

دکتر «فخري شهيدي» استاد دانشگاه فردوسي مشهد به عنوان يکي از 14 استاد نمونه کشور توسط رئيس جمهور تجليل شددر بيست و سومين دوره تجليل از اعضاي هيئت علمي نمونه کشور که صبح ديروز در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري و با حضور دکترروحاني رئيس جمهور، محمد نهاونديان رئيس دفتر رئيس جمهور، دکتر فرجي دانا وزير علوم، تحقيقات و فناوري و دکتر ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهور برگزار شد

از دکتر فخري شهيدي استاد و عضو هيئت علمي دانشگاه فردوسي مشهد در رشته صنايع غذايي تجليل شد. دکتر شهيدي که ارديبهشت سال گذشته در جشنواره فرهنگي، هنري کوثر به عنوان يکي از بانوان فرهيخته و برتر استان معرفي شده بود، اين بار به عنوان استاد نمونه کشوري تجليل شد تا برگ افتخار ديگري به کارنامه درخشان خود بيفزايد.

انتشار 216 مقاله علمي و پژوهشي در مجلات داخلي و خارجي

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 20:14  توسط کاظم خطیبی  | 


ˈسعید نیروییˈ روز یکشنبه در مراسم تجلیل از معلمان تربت حیدریه افزود: مدارس این شهرستان به 30 معلم فیزیک نیاز دارند در حالی که پنج معلم در این رشته تدریس می کنند.وی گفت: برای جبران این کمبود از معلمین غیر بومی و یا از معلمینی که دروس مشابه را تدریس می کنند، استفاده می شود.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: کسب رتبه اول استان در زمینه جذب سوادآموز در دوره های انتقال طی نیمه دوم سال گذشته، کسب رتبه اول استان در فعالیت های مربوط به مدارس متوسطه اول و کسب رتبه دوم استان در اجرای طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار از دیگر افتخارات آموزش و پرورش این شهرستان است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 23:13  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ، ˈحسن فتحی نیاˈ در جلسه شورای آموزش و پرورش تربت حیدریه با اشاره به ماموریت سنگین این اداره افزود: موانع زیادی پیش روی آموزش و پرورش است که اگر عزم عمومی ایجاد نشود، حل و فصل آن به تنهایی از دولت ساخته نیست.

وی گفت: اگر به آینده فرزندانمان امیدواریم ، امروز باید از هر تلاشی برای ارتقاء نظام تعلیم و تربیت و کمک به دست اندرکاران آن فروگذار نباشیم.

فرماندار تربت حیدریه افزود: عموم مردم باید مدرسه و معلم را از خود دانسته و به سازمانی که چنین رسالت مهم و تاثیر گذاری را در سطح کشور داشته و آینده کشور به دست فرزندان و تعلیم یافتگان آن رقم می خورد، در جهت رفع مشکلات آن تلاش کنند.

فتحی نیا اظهار داشت: موضوعات مطرح شده در شورای آموزش و پرورش تربت حیدریه باید در گستره شهرستان باشد و اگر بخواهد صرفا به نکته ای خاص توجه شود از عدالت به دور است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 9:19  توسط کاظم خطیبی  | 

مدیر آموزش و پرورش با اعلام این خبر عنوان کرد ؛ روز جهاني زمين پاك روزي است كه در آن بسياري از مردم جهان به پاكسازي محيط زيست مي‌پردازند و به حفظ آن كمك مي‌كنند . در همین راستا جمعی از فرهنگیان تربت حیدریه  در اقدامی بشر دوستانه در این روز به پاکسازی محیط پرداختند تا هم فرهنگ این کار در میان عموم مردم نهادینه گردد و هم بخش کوچکی از آلودگی های محیطی ناشی از زباله های کاهش یابد .

سعید نیرویی گفت : این اقدام  به منظور جلب مشارکت فرهنگیان و نهادینه کردن فرهنگ نگه داشت محیط زیست برگزار گردیده و انشالله به همکاری مردم و مسئولین محترم شهرستان این همکاری تداوم یابد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 9:18  توسط کاظم خطیبی  | 

علی نیا "با اعلم این خبر افزود: در طرح دادرس که با حضور 15 تیم از شهرستانهای استان در مشهد برگزار شد، شهرستانهای مشهد و رشتخوار دوم و سوم شدند.

وی گفت: المپیاد استانی امداد و نجات دادرس خراسان رضوی در 10 آیتم در دو بخش حمل مصدوم روی دست، اطفاء حریق، خروج اضطراری، حمل گروهی و تخصصی ارزیابی اولیه شامل پانسمان، بانداژ، احیای قلبی، ریوی و آتل بندی برگزار شده است.

او ظهار داشت: تیم امداد و نجات تربت حیدریه در تابستان سال جاری به مسابقات طرح دادرس هلال احمردر کشور اعزام خواهد شد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 9:17  توسط کاظم خطیبی  | 

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانش‌آموزان هنرستانهای تربت حیدریه که با حضور جمعی از مسئولان و فرهنگیان شهرستان تربت حیدریه برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه‌ها بیانگر آن است که قابلیت‌های فراوانی در دانش‌آموزان وجود دارد که توانسته‌اند با دست خالی و با کمترین امکانات آثار باارزشی را از خود بروز دهند.

سعید نیرویی افزود: مسئولان آموزش و پرورش، دبیران و مدیران آموزشگاه‌ها باید زمینه‌ای را فراهم کنند که دانش‌آموزان بتوانند استعدادهای خود را به ظهور برسانند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 9:16  توسط کاظم خطیبی  | 

در این شب علاوه بر ناصر تقوایی، محمدعلی موحد، داریوش شایگان و مصطفی ملکیان شخصیت‎هایی همچون جلال خالقی مطلق، سیروس ابراهیم‎زاده، حسین محجوبی، جمشید ارجمند، پرویز کلانتری، محبوبه مهاجر، محمود امیدسالار، رضا جعفری و … شرکت داشتند و نمایشگاهی از کتاب‎های دریابندری نیز برقرار بود.

دکتر محمدعلی موحد به عنوان نخستین سخنران گفت: من اینجا دو نکته از ویژگی‎های نجف را می‎خواهم یاد بکنم . اول آن که نجف آدمی است خودآموز، به معنی خودآموخته. خود استاد خود بوده. خود کشته و خود دُروده. به تعبیر نظامی کباب از ران خود خورده . از آنها نیست که متاعشان تفاخر به حضور چند صباحی در سر کلاس فلان و احیاناً گذراندن رساله‎ای با یکی از آن اساتید خلاصه شود و از همین رو سخنش از باد و بروت فضل فروشی و علامه نمایی خالی استپایان بخش شب نجف دریابندری اجرای موسیقی جنوب ایران توسط گروه لیان به سرپرستی محسن شریفیان بود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 13:48  توسط کاظم خطیبی  | 

استاد سيدعلي اکبر بهشتي در سال ۱۳۰۴ هجري شمسي در خانواده اي مومن در تربت حيدريه پا به عرصه وجود گذاشت. پدرش سيدمحمد در ۵ سالگي او را به مکتب خانه فرستاد و سيدعلي اکبر علوم قرآني، عربي و دوران ابتدايي را در تربت حيدريه به پايان رساند و وارد بازار کار شد. از همان جواني علاقه وافري به شعر و ادب فارسي و موسيقي داشت و تار نيز مي نواخت. در داروخانه با مرحوم برادرش مشغول به کار شد و بعد در حجره اي در سراي امين تربت به تجارت فرش پرداخت و حجره فرش فروشي خود را نيز پاتوق شعرا و نويسندگان کرد. شاگردان زيادي گرد او جمع شده بودند و هميشه در کنار استاد چه در حجره در سراي امين و چه در محافل شعر او شاگردي مي کردند از شاعران جوان گرفته تا استادان دانشگاه و فرهنگيان نزد او شاگردي مي کردند. استاد بهشتي سرانجام در روز يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۸۹ دار فاني را وداع گفت و در قطعه هنرمندان بهشت جوادالائمه(ع) آرام گرفت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سی ام فروردین ۱۳۹۳ساعت 19:13  توسط کاظم خطیبی  | 

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی امروز در نطق میان دستور خود تاکید کرد که «به وصیت ریچارد فرای بها دهید».
 
کمال الدین پیرموذن در جلسه امروز مجلس شورای گفت که «ما به فرهنگ بسیار غنی تکیه داریم و پیشبرد بیشتر کشور مشروط به رویکردی است که علاوه بر تولید علم و عمل به طور همزمان با تکریم سرمایه‌گذاران، کارگران،‌ کارمندان، کارآفرینان و کشاورزان و با ارزش دانستن کار و سرمایه به عنوان هدف پیشرفت نگاه می‌کند.»
 
وی با بیان این که «پالایش فرهنگ عمومی و رفع موانع فرهنگی و توجه ویژه به جوانان و حاشیه‌نشینان بسیار ضروری است»، اضافه کرد: جوانان به عنوان اصلی‌ترین نیروی اجتماعی نیازمند حمایت و فراهم کردن فرصت‌های شغلی هستند و حاشیه‌های شهرهای ایران که از توزیع نشدن عادلانه ثروت و نبود عدالت اجتماعی حاصل شده محتاج توجه چشم‌گیر عموم صاحب منصبان است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۳ساعت 19:53  توسط کاظم خطیبی  | 


ه گزارش ایرنا، این مراسم ،امروز با حضور مسوولین کشوری، اساتید دانشگاه ، عطارشناسان و جمعی از مردم در آرامگاه این شاعر بزرگ برگزار شد و شرکت کنندگان با تثار گل یاد و نام عطار را گرامی داشتند.

برپایی کارگاه هنری نقاشی با موضوع عطار و آثار وی ، برگزاری شب شعر ویژه عطار و ارایه اشعار 17 نفر از اساتید دانشگاه و عطارشناسان از دیگر برنامه های جانبی همایش مذکور است.

فریدالدین عطار نیشابوری شاعر و عارف نامی ایران در حدود سال 540 هجری متولد و در سال 618 درگذشت.

آرامگاه وی در خیابان عرفان واقع در نیشابور کنونی هر ساله پذیرای علاقمندان به ادب و فرهنگ ایرانی است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۹۳ساعت 9:52  توسط کاظم خطیبی  | 

 
" به گزارش روابط عمومی " در یک حرکت ارزشمند با هماهنگی کارشناسی امور بانوان اداره آموزش و پرورش تربت حیدریه ، معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه از 5 دبیرستان و هنرستان دخترانه بازدید کرد و در راستای این بازدید از زحمات مدیران محترم این آموزشگاه ها که در شرف بازنشستگی هستند تقدیر بعمل آوردند .
سعید نیرویی در این بازدید ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری سخنان ایشان را به عنوان نقشه راه برای رسیدن به تحول عظیم در آموزش و پرورش لازم دانست .
 وی اظهار کرد : هدف از این دیدار ایجاد انگیزه ، روحیه تقدیر و سپاس و ارزش گذاشتن به تجارب و زحمات این مدیران می باشد .
نیرویی ضمن تشکر همکاری این مدیران را با اداره و قرار دادن تجارب خودبه کارشناسان را خواستار شد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۳ساعت 10:30  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی" طاهره الوندی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش تربت حیدریه با اعلام این خبر افزود : این آزمون با حضور معاونت آموزش ابتدایی و برخی کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و همچنین معاونین و کارشناسان گروه شهید برونسی در محل دبستان شاهد پسرانه و دخترانه بین 200 دانش آموز منتخب پایه اول ابتدایی برگزار گردید .
وی گفت : در اجرای این طرح دانش آموزان در یک رقابت نزدیک ابتکارات نوشتاری خود را در معرض نمایش گذاشتند.
الوندی گفت : برگزیدگان این آزمون به جشنواره استانی راه خواهند یافت .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۳ساعت 10:28  توسط کاظم خطیبی  | 

ین عمارت که ثبت شده در آثار ملی است با مساحت 2 هزار مترمربع و زیربنای حدود 800 متر مربع دارای دو عمارت شمالی و جنوبی است ، عمارت شمالی با توجه به کتیبه درج شده در سر در آن به سال 1324 و دوره پهلوی بازمی گردد و عمارت جنوبی با توجه به ویژگی و معماری، نوع پلان و نماسازی ، فرم و قوس ها و مصالح به کار رفته قدمت آن را به دوره قاجار نسبت می‌دهند.

از جمله شاخصهای این بنا میتوان به  ایوان شاه‌نشین، بادگیر، آب انبار و تزئینات آجرکاری بسیار نفیس اشاره کرد و همچنین پوشش سقف و تراسها از توفال کوبی‌های مختلف با رنگ‌آمیزی متنوع استفاده شده که در نوع خود بی‌نظیر است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۳ساعت 10:10  توسط کاظم خطیبی  | 

مورخان و پژوهشگران بسیاری درباب سیزده‌به‌در و دیگر آیین‌های ویژه نوروزی تحقیق و مطالعه کرده و آثاری در این زمینه از خود برجای گذاشته‌اند. ابوریحان بیرونی یکی از دانشمندانی است که در «آثارالباقیه» به نقل از «دانشنامه مزدیسنا» درباره سیزده نوروز مطالبی نوشته است.برخی از فرهنگ‌پژوهان معتقدند یکی از دلایل حفظ سیزه‌به‌در در بین مردم به مناسبت هم‌نام بودن این روز با نام تیشتر، ایزد بانوی باران بوده است و مردم برای نیایش و درخواست باران برای رونق کشاورزی بیرون می‌روند. 

در همین زمینه کوروش نیکنام در کتاب «از نوروز تا نوروز» می‌نویسد: «سیزدهم روز از ماه فروردین، تیر یا تِشتَر نام دارد. ایزد تیر یا تشتر که در اوستا، یَشتی هم به نام آن وجود دارد ایزد باران است و در باور پیشینیان پیش از اشو زرتشت برای این‌که ایزد باران در سال جدید پیروز شود و دیو خشک‌سالی نابود گردد باید مردمان در نیایش روز تیر ایزد از این ایزد یاد کنند و از او در خواست باریدن باران نمایند. در ایران باستان پس از برگزاری مراسم نوروزی سیزدهم که به ایزد باران تعلق داشت مردم به دشت و صحرا و کنار جویبارها می‌فتند و به شادی و پایکوبی می‌پرداختند و آرزوی بارش باران را از خداوند می‌نمودند.»


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم فروردین ۱۳۹۳ساعت 21:9  توسط کاظم خطیبی  | 

کتاب «نوروز و فلسفه هفت‌سین» به آگاهی از رسم و بزم اين كهن‌ سرزمين، سخن می‌گويد و پژوهشی درباره نوروز و وجه نمادين آن در فرهنگ كهن ايران است. شايد آن‌‌چه نويسنده (محمدعلی داخواه) را بر آن داشته تا چنين پرشور از نوروز و فلسفه‌ هفت‌سين سخن بگويد، پاسخ به پرسش درازنای تاريخ اين سرزمين بوده است.

اين که انگيزه‌ گستردن خوان نوروزی چيست و ترتيب گذاردن هر يک از سين‌ها بر آن چگونه است و چرايی گزينش هر يک از آن‌ها چه بوده که چنين پايدار مانده است؟ پرسشی است که هنوز نيز ذهن بسياری از ايرانيان را درگير خود كرده است. تلاش نويسنده برای پاسخ‌‌گويی به اين پرسش‌‌ها به گونه‌ای است که ذهن خواننده را وامی‌دارد که ژرف‌تر بينديشد و بيشتر بداند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم فروردین ۱۳۹۳ساعت 21:1  توسط کاظم خطیبی  | 

برای آشنایی آداب و رسوم گذشته و حال سبزواری ها در عید نوروز ، نظرات یکی از کارشناسان باستان شناس این دیار را جویا می شویم .

ˈمحمد عبدا.. زاده ثانیˈ کارشناس باستان شناسی سبزوار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح ریشه و سرآغاز عید باستانی نوروز می گوید: تاریخچه عید باستانی نوروز که جایگاه بسیار مهمی در فرهنگ مردم ایران داشته و دارد به قبل از اسلام باز می گردد .

ˈ نوروز به معنی روز نو است ، بعضی گفته اند جمشید که اول جم نام داشت سیر عالم می کرد چون به آذربایجان رسید گفت تخت مرصعی را بر جای بلندی رو به جانب مشرق گذاشتند و خود تاج مرصعی بر سر گذاشت و بر آن نشست.

چون آفتاب طلوع کرد پرتوش بر آن تاج و تخت افتاد شعاعی در غایت روشنی پدید آمد مردمان از آن شادمان شدند و گفتند ˈاین روز نو استˈ .

موسیقی دانان قدیم برای هر روز نوروز یک آهنگ ساخته اند تا روز ششم که به نامهای نوروز خارا، نوروز عرب، نوروز بزرگ و نوروز کیقبادی و...نام گذاری شده اند.

با ورود اسلام به ایران و پذیرش این آیین آسمانی ، مردم مسلمان ایران ، فرهنگ غنی باستانی خود را با دین اسلام ادغام کردند که در مورد نوروز نیز چنین شد.

قبل از ورود اسلام به ایران مردم بر سر سفره تحویل سال می نشستند و اوستا می خواندند و سال نو را آغاز می کردند که با ورود اسلام و مسلمان شدن ایرانیان ، مردم هنوز هم در زمان تحویل سال دور سفره جمع می شوند اما به جای اوستا ، سال جدید را با خواندن قرآن یا دعای تحویل سال نو آغاز می کنند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم فروردین ۱۳۹۳ساعت 20:17  توسط کاظم خطیبی  | 

شهرداری تهران امسال با همکاری 13 آژانس معتبر گردشگری شهر تهران برنامه ویژه ای برای گردشگری و تهران گردی نوروزی مسافران و شهرواندان تهرانی در نظر گرفته است

 

این 20 مسیر که در 5 گروه گردشگری تاریخی، گردشگری مذهبی، ری گردی، برج گردی و موزه گردی دسته بندی شده اند توسط 13 آژانس گردشگری معتبر شهر تهران ارائه می شوند و علاقمندان به سادگی می توانند پس از انتخاب مسیر نیم روزه یا یک روزه مورد علاقه خود با یک تماس با سامانه تلفنی 137 شهرداری تهران از زمان حرکت، نحوه ثبت نام، ایستگاه اعزام و جزییات دیگر مسیر گردشگری با خبر شوند و به راحتی برای استفاده از تور ثبت نام کنند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 19:8  توسط کاظم خطیبی  | 

همه ما خاطرات خوشی از سفره هفت سین داریم. هفت سین عنصری تفکیک ناپذیر از فرهنگ اصیل ایرانی است که پیوند ما را با گذشته مان حفظ می کند و مسیر فرهنگ آینده مان را ترسیم می سازد.

اگر عید امسال، تجربه ی شیرینِ نشستن بر سر سفره هفت سین را به کودکان کار و خیابان و سایر کودکان محروم شهرمان هدیه بدهیم، شاید در فردایی که دور نیست، جوانان و بزرگسالانی سالم تر و بی کینه تر در اجتماعمان داشته باشیم.
شایسته دین و ملیت ما نیست که در شب عید سال نو، کودکان اندوهگین باشند و تا وقتی دل معصوم کودکی، زیر بار غم است، سال ما هرگز به سالی بهتر تحویل نخواهد شد

پیشنهاد این است که حتما در آیین هفت سین برکت حضور یابیم و شادمانی های مان را با این کودکان قسمت کنیم. چنانچه حضور در این برنامه برایتان مقدور نیست، در برگزاری آن ما را یاری کنید تا لحظات باشکوهی را برای این کودکان بسازیم.

حضور در جشن هفت سین برکت، برای عموم آزاد است. برای شرکت در جشن هفت سین و یا همکاری و همیاری در این جشن، با ما 23051110 تماس بگیرید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 7:51  توسط کاظم خطیبی  | 

ماشاالله شمس‌الوعظین ضمن اعلام آمادگی برای مناظره با حسین شریعتمداری تاکید کرد: من در این مناظره‌ می‌خواهم بفهمم که آقای شریعتمداری و روزنامه کیهان و رسانه‌های همسو در چه جایگاه و مقامی حضور دارند که برای رسانه‌های مستقل خط و نشان می‌کشند.

وی با اشاره به انتقادات و خط و نشان کشیدن‌های رسانه‌هایی چون کیهان خاطرنشان کرد: من از آقای شریعتمداری سوالی دارم و آن، این است که بیایند و رسما بگویند چرا برای دیگر رسانه‌ها خط و نشان می‌کشند؟ به این منظور ایشان را به مناظره‌ای دعوت می‌کنم تا بفهمم که آقای شریعتمداری و روزنامه کیهان و رسانه‌های همسو در چه جایگاه و مقامی حضور دارند که برای رسانه‌های مستقل خط و نشان می‌کشند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۲ساعت 20:58  توسط کاظم خطیبی  | 

سعید نیروئیˈ تربیت را امری بسیار ضروری دانست و افزود: همانگونه که توجه به رشد علمی لازم است، تربیت دینی و اجتماعی نیز اجتناب ناپذیر بوده و اگر دانش آموزی به لحاظ علمی خوب باشند اما بدون داشتن تربیت دینی باشند بطور حتم دچار مشکل خواهند شد.

وی پیشرفت های ایران اسلامی را در زمینه های هسته ای و علمی حاصل تلاش های معلمان و مدیران آموزش وپرورش دانست و اظهار داشت: با شناسایی ستارگان علمی در شهرها و مناطق مختلف کشور باید از وجود آنان در تمامی عرصه ها استفاده کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۲ساعت 20:51  توسط کاظم خطیبی  | 

یک نماینده سابق مجلس گفت: «صدا و سیما با مختصاتی که به خصوص در سال های اخیر پیدا کرده است، از یک رسانه ملی به یک جمعه بازار برای اجاره مکان (برنامه ها) به کسانی که بساط خود را پهن کرده اند تا پول درآورند تبدیل شده است.»


پور نجاتی افزود: «به نظر من خود فریبی و دیگر فریبی است که گمان کنیم وضعیت فرهنگی جامعه ما صرفا در محدوده اختیارات و اقدامات یک دستگاه همچون وزارت ارشاد یا حتی کل دولت است.»


وی افزود: «این موضوع نشان می دهد این همه هزینه ای که در مقیاس های چند هزار میلیاردی به کار گرفته می شود متاسفانه به شکل آماس گونه یک سازمان چابک را به یک دستگاه عریض و طویل پرمصرف کم فایده تبدیل کرده است.»


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اسفند ۱۳۹۲ساعت 21:19  توسط کاظم خطیبی  | 

سومین جشنواره خیریه نوروزی تربت حیدریه هفته سوم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

 

به گزارش دبیرخانه جشنواره، برای سومین سال پیاپی جشنواره خیریه با هدف معرفی موسسات خیریه فعال در شهرستان تربت حیدریه در تاریخ 20 الی 22 اسفندماه در کاروانسرای تاریخی طبسی برگزار خواهد شد.به گفته مهندس مسعود بافتی دبیر اجرایی این مراسم، جشنواره امسال با حضور 8 موسسه زیر مجموعه اداره بهزیستی تربت حیدریه برگزار می شود و موسسات در غرفه های خود به معرفی توانمندی ها و فعالیت های خود خواهند پرداخت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 18:35  توسط کاظم خطیبی  | 

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: حس نوعدوستی و فرهنگ پیشگیری از بیماری های کلیوی در میان دانش آموزان تقویت شود.

سعید نیرویی در دیدار مدیر و جمعی از اعضاء انجمن خیریه بیماران کلیوی تربت حیدریه افزود: پیشگیری از بیماری های کلیوی و سالم زیستن رمز موفقیت انسان ها است. مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه فعالیت های انجمن کلیوی شهرستان را انسانی و الهی دانست و گفت: این اداره با بکارگیری امکانات موجود برای همکاری همه جانبه با انجمن کلیوی تربت حیدریه آمادگی دارد. در این دیدار مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی شهرستان ضمن تبریک انتخاب جناب آقای نیروئی بعنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان گفت:
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 17:57  توسط کاظم خطیبی  | 

من و تو با دستهایمان نهال کوچک را به خاک سرد اسفند می سپاریم و آفتاب گرمای خویش را هدیه راه طولانی اش می کند و آب با پاکی اش بدرقه ی شکفتنش می شود . این قامت بلند و با شکوه طلای سبزیست که زیستن ، شکوفایی ، حرکت و پویایی را به ما نشان می دهد .

آری در روزی که دستان توانمند دانش آموزان تربتی با همتی مضاعف و شوقی مثال زدنی زینت بخش خاک زمین خدا بود ، 1000 اصله درخت درمدارس شهرستان تربت حیدریه کاشته شد تا یادآور بلندای سبزی همت و دلاور مردای های شهدای عزیزمان باشد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 17:54  توسط کاظم خطیبی  | 

ازدید معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش  تربت حیدریه  از بیمارستان نهم دی و کلنیک فرهنگیان به مناسبت روز پرستار

درروزشنبه مورخ 17/۱2/92 جناب آقاي نیرویی به مناسبت ميلاد اسوه صبر حضرت زينب(س) و روز پرستار جهت تجليل از مقام پرستاران به بيمارستان هاي نهم دی شهرستان و کلنیک فرهنگیان رفته و ضمن بازديد از آن جا  در فضايي صميمي با اهداء لوح تقدير و گل از پرستاران اين دو مرکز درمانی تجليل كرده و روز پرستار را به اين بزرگواران تبريك گفتند.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 17:53  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی ، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه  در دیدار صمیمی با اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان از مشارکت خیرین در توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی قدردانی کرد و تصریح نمود : به ‌واسطه خیر و برکت خیرین نیک‌اندیش است که زمینه رشد ، ترقی و توسعه در ساختن مدارس جهت علم‌آموزی و پیشرفت های علمی فراهم می شود.
سعید نیرویی با اشاره به این که خیرین مدرسه ساز اسوه‌های سخاوت و تواضع هستند بیان داشت : خیران مدرسه‌ساز در پی نام و نان نیستند و این بر ارزش کار آنها افزوده است.
وی تصریح کرد : نهضت مدرسه‌سازی کار بزرگی است که خیران مدرسه‌ساز پا به این عرصه گذاشتند .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 7:46  توسط کاظم خطیبی  | امضاي تفاهم نامه احداث یک باب دبیرستان دخترانه در شهرستان تربت حیدریه
 
تفاهم نامه احداث یک باب دبیرستان دخترانه  به همت خير نيک انديش حاج سیامک نجد و معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه به امضا رسيد.
سعید نیروئی مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه با اعلام این خبر افزود :اين خير نيک انديش که از خیرین قدیمی و عضو مجمع خیرین شهرستان می باشد ساخت اين مدرسه را به يادبود مادر گرامیش زنده یاد (صدیقه محرم زاده ) و نیز به منظور گسترش فرهنگ مدرسه سازي و کمک به دانش آموزان و مردم ولايتمدار تربت حیدریه تقبل کرد.


+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 7:44  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی ، در این جلسه نیروئی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران نقش آن ها را بسیار اثربخش دانسته گفت: در تعالیم اسلامی مسئولیت یک امانت و مسئول هم یک امانتدار، که باید در رشد و تعالی آن امانت با ایجاد هم دلی و صمیمیت نهایت تلاش را بکار بست

مدیر آموزش و پرورش هدف از برگزاری جلسه را تبیین برنامه های خود در آموزش وپرورش عنوان نمود و از حاضرین در جلسه خواست در روزهای آینده برنامه ها وطرح های خلاقانه  خودرا ارائه نمایند وهمدل وهماهنگ  با مدیریت در جهت پیشبرد نظام تعلیم وتعلیم گام بردارند.
 ایشان اجرای طرح تکریم ارباب رجوع ،ایجاد نظم وانضباط بیشتر درمحیط کار را سرلوحه برنامه های اداره برشمرد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 7:43  توسط کاظم خطیبی  | 

مدیر اداره کتاب از پایان بررسی‌ها بر روی رمان «کلنل» محمود دولت‌آبادی و انجام جمع‌بندی برای مشخص شدن وضعیت صدور مجوز نشر این کتاب خبر داد.


به گزارش ایسنا، رمان «کلنل» که در ایران با نام «زوال کلنل» در سال 87 برای کسب مجوز نشر ارائه شده و هنوز اجازه‌ انتشار نیافته است، آبان‌ماه امسال برنده جایزه‌ «یان میخالسکی» 2013 سوییس شد. دولت‌آبادی همچنین با نسخه ترجمه‌ این رمان نامزد جایزه‌ ادبی آمریکا برای بهترین کتاب ترجمه به زبان انگلیسی بود و نامش در فهرست نامزدهای اولیه‌ جایزه‌ بوکر آسیا نیز قرار گرفت. ترجمه آلمانی این رمان هم موفقیتی را کسب کرد.

این کتاب ابتدا از سوی نشر چشمه به اداره کتاب ارائه شده بود که نشر چشمه با تعلیق فعالیت‌هایش مواجه شد. حالا پس از دو سال، 24 اسفندماه تعلیق این ناشر به پایان می‌رسد و فعالیتش را از سر خواهد گرفت. اما این‌بار «کلنل» از سوی نشر چرخ که نشر تازه‌تأسیس زیرمجموعه نشر چشمه است، برای دریافت مجوز نشر ارائه شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 20:50  توسط کاظم خطیبی  | 

مراسم تجلیل از پنج استاد بازیگری شامل عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، جمشید مشایخی و داود رشیدی در حالی برگزار شد که هر یک از این اساتید در میان احترام و تشویق بسیار زیاد و ایستاده حاضران روی سن می‌رفتند و اگرچه شاید ایستادن زیاد برای بعضی از آن‌ها سخت بود، اما خود را موظف می‌دانستند که به ابراز احساسات حاضران پاسخی درخور توجه بدهند.

به گزارش ایسنا، در بخش اول تجلیل از پنج استاد بازیگری، محمدعلی کشاورز معرفی شد. او که چند سالی است به دلیل بیماری در خانه استراحت می‌کند و نمی‌تواند به راحتی راه برود، نتوانست به این مراسم بیاید، اما مسئولان برگزاری مراسم در اقدامی قابل تقدیر از طریق ویدئو کنفرانس (اسکایپ) با کشاورز در خانه‌اش ارتباط برقرار کردند.

کشاورز پس از برقراری این ارتباط و تشویق بسیار زیاد حاضران گفت: با درود برای ملت نازنین و خوب ایران عزیز، آرزوی خوشبختی و سلامتی را برای همه‌تان دارم.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 20:49  توسط کاظم خطیبی  | 


به مناسبت هفته تربیت اسلامی و امور تربیتی در همایشی که با حضور معاون استاندار و فرماندار ، بخشدار مرکزی ، شهردار شهرستان و معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه  و مربیان این عرصه برگزار گردیده بود از مربیان پرورشی مدارس تجلیل به عمل آمد . به گزارش" روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش " در این همایش، شهردار تربت حیدریه از هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی به عنوان فرصتی برای نهادینه سازی ارزش ها در جامعه یاد کرد.


سعید نیروئی گفت : خيرين آموزش و پرورش شهرستان در سال هاي گذشته کمک هاي خوبي را به مدد جويان ارائه کرده اند و اين عزيزان توانسته اند حداقل نيازهاي آنان را تامين کنند که اميد آن داريم با فرصت ايجاد شده و تعامل خوب دو مجموعه آموزش و پرورش و کميته امداد اين کمک ها و مساعدت ها افزايش يابد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 20:34  توسط کاظم خطیبی  | 

سی و پنجمین جلسه شورای معونین در سال تحصیلی 93-92 در سالن کنفرانس آموزش و پرورش برگزار شد . بعد از تلاوت آیاتی از قرآن مجید ، دبیر جلسه ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به آقای نیروئی دستور جلسه را بیان کرد . سپس آقای صلاحی معاون پرورشی و تربیت بدنی گزارش مختصری در مورد اقدامات و فعالیت های انجام شده در حوزه پرورشی ارائه نمودند. احمد وطن دوست معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت نیز در خصوص اهمیت اسکان مسافرین نوروزی و اکرام مسافرین در ایام نوروز با توجه به موقعیت جغرافیایی و اهمیت خدمت به زائران آقا علی ابن موسی الرضا ( ع ) توسط ستاد اسکان و همکاران فرهنگی تأکید کردند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 9:51  توسط کاظم خطیبی  | 


شهرام ناظری شنبه شب در حاشیه مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره ملیˈ فیلم کوتاه حسناتˈ در اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باز شدن فضای اجتماعی را، هم هنرمندان و هم مردم حس کرده اند.

وی رویکرد دولت را در اعتلای موسیقی اصیل ایرانی موثر خواند و گفت: وضع کنونی دولت مشوق آغاز حرکت های بشردوستانه من بوده است.

ناظری با اشاره به اینکه حرکت هنرمندان بزرگ در کار خیر، همراهی مردم را نیز بدنبال خواهد داشت، افزود: طلایه دار شدن هنرمندان بزرگ در کارهای حسنه در ترویج اینگونه امور موثر خواهد بود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 10:40  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی جنتی درباره‌ی اظهارات ابراهیم حاتمی‌کیا - کارگردان سینما - نیز اظهار کرد: من مستقیما صحبت‌های او را نشنیده‌ام، اما به هر حال او گفته که کار فرهنگی باید به اهلش سپرده شود، اعتقاد ما نیز همین است. در حال حاضر نیز کسانی در معاونت‌های حوزه‌ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال هستند که در رشته‌ی خودشان تخصص و سواد لازم را دارند و حوزه‌ی کاری خود را به‌خوبی می‌شناسند. در هر صورت، آقای حاتمی‌کیا سلیقه‌ی دیگری دارد و ابراز سلیقه هم ایرادی ندارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سوم اسفند ۱۳۹۲ساعت 23:2  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش تربت حیدریه ، در اولین ساعات بامداد امروز سه شنبه 29 بهمن 1392 سعید نیرویی معاون مدیر کل و مدیر جدید آموزش و پرورش تربت حیدریه به همراه معاونین و جمعی از کارشناسان اداره با حضور در گلزار شهدای شهرستان با آرمان های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمودند . سعید نیروئی با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به مقام شامخ و والای شهدا ادای احترام نمود و در شروع اولین روز کاری به عنوان معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه از روح بلند و ملکوتی شهدا استمداد طلبید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ساعت 11:59  توسط کاظم خطیبی  | 

در مراسمی با حضور معاون پرورشی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، معاون مدیر کل و مدیر جدید آموزش و پرورش تربت حیدریه تودیع و معارفه انجام شد . به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش تربت حیدریه، معاون پرورشی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم اظهارداشت : آموزش و پرورش سنگ مبنای توسعه و تحول است و آنچه درآینده جامعه اتفاق می افتد در مدارس و آموزش و پرورش رقم خواهد خورد. براتعلی منصوریان گفت : مدارس و آموزش و پرورش جعبه سیاه جامعه هستند و اگر کسی خواسته باشد بداند که یک جامعه رو به صعود یا نزول است به جعبه سیاه آن جامعه مراجعه می کند.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ساعت 11:57  توسط کاظم خطیبی  | 

رمان «کلنل» محمود دولت‌آبادی در صورت گرفتن مجوز نشر، تا پایان امسال منتشر می‌شود.

در پی پایان تعلیق نشر چشمه، بهرنگ کیائیان، از مسؤولان این نشر، درباره این کتاب که بیش از پنج سال است در انتظار مجوز چاپ است، به خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در صورتی که مجوز چاپ رمان «کلنل» تا یک هفته - 10 روز آینده صادر شود، این رمان را در اسفندماه و تا پیش از پایان سال منتشر می‌کنیم.

او با اشاره به ویراست نهایی این کتاب که به وزارت ارشاد داده شده است، گفت: درباره انتشار «کلنل» قول‌های شفاهی داده شده، اما مجوز چاپ کتاب هنوز صادر نشده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۲ساعت 11:19  توسط کاظم خطیبی  | 

صدا و سيما به عنوان رسانه ملي بايد نقش ملي بودنش را به بهترين و كامل‌ترين شكل ممكن انجام دهد، همه سلايق و ديدگاه‌ها و جريانات فعال كشور بايد احساس كنند كه به نيازهايشان پاسخ مناسب و بجا داده مي‌شود. اما اگر غير از اين شكل عمل كند و فقط تريبون يك جناح خاص باشد و اهداف و برنامه‌هاي يك جريان خاص را تبليغ كند عملا نقش ملي بودنش را زير سوال مي‌برد. بر همين اساس هم فكر مي‌كنم كه با توجه به حماسه سياسي مردم در 24 خرداد ماه و راي مردم به آقاي روحاني نشان از يك مطالبه و درخواست داردبه همين دليل انتظار محتمل از صدا و سيما اين است كه فضا را براي حضور منتخب مردم فراهم كند تا بتواند به سهولت و آساني از رسانه ملي براي ارائه برنامه‌هايش و گزارش عملكردش استفاده كند.در غير اين صورت و در فضايي كه رسانه‌هاي برون‌مرزي به شدت در حال گسترش هستند و هيچ محدوديتي با توجه به پيشرفت تكنولوژي نتوانسته مانع پيشرفت آنها شود، مردم ترجيح خواهند داد اخبار و تحليل‌ها را از ديگر رسانه‌ها دنبال كنند كه اين موضوع به‌جد ناخوشايند خواهد بود، چرا كه اين راه ميانبر نه در شأن نظام جمهوري اسلامي است و نه به نفع رسانه ملي، در مقابل وظايف صدا و سيما، دولت هم بايد همه توانش را به كار گيرد تا بتواند از ظرفيت‌هاي صدا و سيما براي حرف زدن با مردم استفاده كند چون حقيقتا صدا و سيما فراگيرترين رسانه و علي‌القاعده در دسترس‌ترين رسانه در كشور است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۲ساعت 23:32  توسط کاظم خطیبی  | 

صداوسیما در حالی شامگاه گذشته به پخش مستقیم مراسم اختتامیه‌ی جشنواره فیلم فجر اقدام کرد که به نظر می‌رسد، پوشش تلویزیونی این مراسم همچنان با استانداردهای جهانی برای پخش زنده‌ی یک رویداد مهم هنری که در سطح بین‌المللی برگزار می شود، فاصله‌ی بسیار دارد.

اما پخش تلویزیونی مراسم اختتامیه‌ی سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هم نتوانست آنطور که باید و شاید انتظار مخاطبان را از رسانه‌ای که شبکه‌ای رقیب را برای پوشش تلویزیونی مراسم فجر در کنار خود نمی‌بیند، برآورده کند.

یک روز قبل از برگزاری این مراسم، اعلام شد، حضور «حسین پاکدل» به‌ عنوان مجری اختتامیه جشنواره فیلم فجر به‌ دلیل «ممنوع‌الکار بودن» او در تلویزیون منتفی شد.

اما تلویزیون در حالی با اجرای حسین پاکدل به عنوان مجری مراسم اختتامیه مشکل داشت که کمتر از یک ماه قبل ضرغامی و معاونش در امور سیما در گفت‌وگوهایی مجزا با ایسنا اعلام کرده بودند که در تلویزیون چیزی به نام ممنوع‌التصویر یا ممنوع‌الکار نداریم!

شامگاه سه‌شنبه (22 بهمن ماه) تلویزیون به هنگام پخش مستقیم مراسم اختتامیه‌ی جشنواره فیلم فجر، هنگامی که یکی از برگزیدگان روی جایگاه از فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» نام برد، پخش مستقیم این مراسم را قطع کرد

به گزارش خبرنگار ایسنا، علاوه بر شبکه نمایش، شبکه‌های رادیویی تهران و نمایش و ایران پخش زنده داشتند که آنها نیز در طول برنامه با قطعی مواجه شدند و با دقایقی تاخیر به روی آنتن رفتند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۲ساعت 9:46  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار مهر، هما روستا بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در مراسم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر که امشب جمعه 11 بهمن ماه در تالار وحدت برگزار شد مورد تقدیر قرار گرفت.

در این مراسم ابتدا کلیپی از هما روستا پخش و در آن بخش‌هایی از گفتگوهای وی نمایش داده شد. سپس رضا کیانیان و رخشان بنی اعتماد روی سن آمده و از وی با اهدای لوح تقدیری تشکر و تجلیل کردند.

رضا کیانیان در سخنانی گفت: من اولین جایزه‌ام را از دست خانم روستا دریافت کرده‌ام و اولین بار با کمک هما روستا در صحنه تئاتر درخشیدم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه یازدهم بهمن ۱۳۹۲ساعت 22:3  توسط کاظم خطیبی  |