اخبار در باره شهرستان تربت حیدریه

شهرداری تهران امسال با همکاری 13 آژانس معتبر گردشگری شهر تهران برنامه ویژه ای برای گردشگری و تهران گردی نوروزی مسافران و شهرواندان تهرانی در نظر گرفته است

 

این 20 مسیر که در 5 گروه گردشگری تاریخی، گردشگری مذهبی، ری گردی، برج گردی و موزه گردی دسته بندی شده اند توسط 13 آژانس گردشگری معتبر شهر تهران ارائه می شوند و علاقمندان به سادگی می توانند پس از انتخاب مسیر نیم روزه یا یک روزه مورد علاقه خود با یک تماس با سامانه تلفنی 137 شهرداری تهران از زمان حرکت، نحوه ثبت نام، ایستگاه اعزام و جزییات دیگر مسیر گردشگری با خبر شوند و به راحتی برای استفاده از تور ثبت نام کنند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1392ساعت 19:8  توسط کاظم خطیبی  | 

همه ما خاطرات خوشی از سفره هفت سین داریم. هفت سین عنصری تفکیک ناپذیر از فرهنگ اصیل ایرانی است که پیوند ما را با گذشته مان حفظ می کند و مسیر فرهنگ آینده مان را ترسیم می سازد.

اگر عید امسال، تجربه ی شیرینِ نشستن بر سر سفره هفت سین را به کودکان کار و خیابان و سایر کودکان محروم شهرمان هدیه بدهیم، شاید در فردایی که دور نیست، جوانان و بزرگسالانی سالم تر و بی کینه تر در اجتماعمان داشته باشیم.
شایسته دین و ملیت ما نیست که در شب عید سال نو، کودکان اندوهگین باشند و تا وقتی دل معصوم کودکی، زیر بار غم است، سال ما هرگز به سالی بهتر تحویل نخواهد شد

پیشنهاد این است که حتما در آیین هفت سین برکت حضور یابیم و شادمانی های مان را با این کودکان قسمت کنیم. چنانچه حضور در این برنامه برایتان مقدور نیست، در برگزاری آن ما را یاری کنید تا لحظات باشکوهی را برای این کودکان بسازیم.

حضور در جشن هفت سین برکت، برای عموم آزاد است. برای شرکت در جشن هفت سین و یا همکاری و همیاری در این جشن، با ما 23051110 تماس بگیرید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1392ساعت 7:51  توسط کاظم خطیبی  | 

ماشاالله شمس‌الوعظین ضمن اعلام آمادگی برای مناظره با حسین شریعتمداری تاکید کرد: من در این مناظره‌ می‌خواهم بفهمم که آقای شریعتمداری و روزنامه کیهان و رسانه‌های همسو در چه جایگاه و مقامی حضور دارند که برای رسانه‌های مستقل خط و نشان می‌کشند.

وی با اشاره به انتقادات و خط و نشان کشیدن‌های رسانه‌هایی چون کیهان خاطرنشان کرد: من از آقای شریعتمداری سوالی دارم و آن، این است که بیایند و رسما بگویند چرا برای دیگر رسانه‌ها خط و نشان می‌کشند؟ به این منظور ایشان را به مناظره‌ای دعوت می‌کنم تا بفهمم که آقای شریعتمداری و روزنامه کیهان و رسانه‌های همسو در چه جایگاه و مقامی حضور دارند که برای رسانه‌های مستقل خط و نشان می‌کشند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اسفند 1392ساعت 20:58  توسط کاظم خطیبی  | 

سعید نیروئیˈ تربیت را امری بسیار ضروری دانست و افزود: همانگونه که توجه به رشد علمی لازم است، تربیت دینی و اجتماعی نیز اجتناب ناپذیر بوده و اگر دانش آموزی به لحاظ علمی خوب باشند اما بدون داشتن تربیت دینی باشند بطور حتم دچار مشکل خواهند شد.

وی پیشرفت های ایران اسلامی را در زمینه های هسته ای و علمی حاصل تلاش های معلمان و مدیران آموزش وپرورش دانست و اظهار داشت: با شناسایی ستارگان علمی در شهرها و مناطق مختلف کشور باید از وجود آنان در تمامی عرصه ها استفاده کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اسفند 1392ساعت 20:51  توسط کاظم خطیبی  | 

یک نماینده سابق مجلس گفت: «صدا و سیما با مختصاتی که به خصوص در سال های اخیر پیدا کرده است، از یک رسانه ملی به یک جمعه بازار برای اجاره مکان (برنامه ها) به کسانی که بساط خود را پهن کرده اند تا پول درآورند تبدیل شده است.»


پور نجاتی افزود: «به نظر من خود فریبی و دیگر فریبی است که گمان کنیم وضعیت فرهنگی جامعه ما صرفا در محدوده اختیارات و اقدامات یک دستگاه همچون وزارت ارشاد یا حتی کل دولت است.»


وی افزود: «این موضوع نشان می دهد این همه هزینه ای که در مقیاس های چند هزار میلیاردی به کار گرفته می شود متاسفانه به شکل آماس گونه یک سازمان چابک را به یک دستگاه عریض و طویل پرمصرف کم فایده تبدیل کرده است.»


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اسفند 1392ساعت 21:19  توسط کاظم خطیبی  | 

سومین جشنواره خیریه نوروزی تربت حیدریه هفته سوم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

 

به گزارش دبیرخانه جشنواره، برای سومین سال پیاپی جشنواره خیریه با هدف معرفی موسسات خیریه فعال در شهرستان تربت حیدریه در تاریخ 20 الی 22 اسفندماه در کاروانسرای تاریخی طبسی برگزار خواهد شد.به گفته مهندس مسعود بافتی دبیر اجرایی این مراسم، جشنواره امسال با حضور 8 موسسه زیر مجموعه اداره بهزیستی تربت حیدریه برگزار می شود و موسسات در غرفه های خود به معرفی توانمندی ها و فعالیت های خود خواهند پرداخت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1392ساعت 18:35  توسط کاظم خطیبی  | 

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: حس نوعدوستی و فرهنگ پیشگیری از بیماری های کلیوی در میان دانش آموزان تقویت شود.

سعید نیرویی در دیدار مدیر و جمعی از اعضاء انجمن خیریه بیماران کلیوی تربت حیدریه افزود: پیشگیری از بیماری های کلیوی و سالم زیستن رمز موفقیت انسان ها است. مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه فعالیت های انجمن کلیوی شهرستان را انسانی و الهی دانست و گفت: این اداره با بکارگیری امکانات موجود برای همکاری همه جانبه با انجمن کلیوی تربت حیدریه آمادگی دارد. در این دیدار مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی شهرستان ضمن تبریک انتخاب جناب آقای نیروئی بعنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان گفت:
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1392ساعت 17:57  توسط کاظم خطیبی  | 

من و تو با دستهایمان نهال کوچک را به خاک سرد اسفند می سپاریم و آفتاب گرمای خویش را هدیه راه طولانی اش می کند و آب با پاکی اش بدرقه ی شکفتنش می شود . این قامت بلند و با شکوه طلای سبزیست که زیستن ، شکوفایی ، حرکت و پویایی را به ما نشان می دهد .

آری در روزی که دستان توانمند دانش آموزان تربتی با همتی مضاعف و شوقی مثال زدنی زینت بخش خاک زمین خدا بود ، 1000 اصله درخت درمدارس شهرستان تربت حیدریه کاشته شد تا یادآور بلندای سبزی همت و دلاور مردای های شهدای عزیزمان باشد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1392ساعت 17:54  توسط کاظم خطیبی  | 

ازدید معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش  تربت حیدریه  از بیمارستان نهم دی و کلنیک فرهنگیان به مناسبت روز پرستار

درروزشنبه مورخ 17/۱2/92 جناب آقاي نیرویی به مناسبت ميلاد اسوه صبر حضرت زينب(س) و روز پرستار جهت تجليل از مقام پرستاران به بيمارستان هاي نهم دی شهرستان و کلنیک فرهنگیان رفته و ضمن بازديد از آن جا  در فضايي صميمي با اهداء لوح تقدير و گل از پرستاران اين دو مرکز درمانی تجليل كرده و روز پرستار را به اين بزرگواران تبريك گفتند.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1392ساعت 17:53  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی ، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه  در دیدار صمیمی با اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان از مشارکت خیرین در توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی قدردانی کرد و تصریح نمود : به ‌واسطه خیر و برکت خیرین نیک‌اندیش است که زمینه رشد ، ترقی و توسعه در ساختن مدارس جهت علم‌آموزی و پیشرفت های علمی فراهم می شود.
سعید نیرویی با اشاره به این که خیرین مدرسه ساز اسوه‌های سخاوت و تواضع هستند بیان داشت : خیران مدرسه‌ساز در پی نام و نان نیستند و این بر ارزش کار آنها افزوده است.
وی تصریح کرد : نهضت مدرسه‌سازی کار بزرگی است که خیران مدرسه‌ساز پا به این عرصه گذاشتند .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم اسفند 1392ساعت 7:46  توسط کاظم خطیبی  | امضاي تفاهم نامه احداث یک باب دبیرستان دخترانه در شهرستان تربت حیدریه
 
تفاهم نامه احداث یک باب دبیرستان دخترانه  به همت خير نيک انديش حاج سیامک نجد و معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه به امضا رسيد.
سعید نیروئی مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه با اعلام این خبر افزود :اين خير نيک انديش که از خیرین قدیمی و عضو مجمع خیرین شهرستان می باشد ساخت اين مدرسه را به يادبود مادر گرامیش زنده یاد (صدیقه محرم زاده ) و نیز به منظور گسترش فرهنگ مدرسه سازي و کمک به دانش آموزان و مردم ولايتمدار تربت حیدریه تقبل کرد.


+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم اسفند 1392ساعت 7:44  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی ، در این جلسه نیروئی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران نقش آن ها را بسیار اثربخش دانسته گفت: در تعالیم اسلامی مسئولیت یک امانت و مسئول هم یک امانتدار، که باید در رشد و تعالی آن امانت با ایجاد هم دلی و صمیمیت نهایت تلاش را بکار بست

مدیر آموزش و پرورش هدف از برگزاری جلسه را تبیین برنامه های خود در آموزش وپرورش عنوان نمود و از حاضرین در جلسه خواست در روزهای آینده برنامه ها وطرح های خلاقانه  خودرا ارائه نمایند وهمدل وهماهنگ  با مدیریت در جهت پیشبرد نظام تعلیم وتعلیم گام بردارند.
 ایشان اجرای طرح تکریم ارباب رجوع ،ایجاد نظم وانضباط بیشتر درمحیط کار را سرلوحه برنامه های اداره برشمرد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم اسفند 1392ساعت 7:43  توسط کاظم خطیبی  | 

مدیر اداره کتاب از پایان بررسی‌ها بر روی رمان «کلنل» محمود دولت‌آبادی و انجام جمع‌بندی برای مشخص شدن وضعیت صدور مجوز نشر این کتاب خبر داد.


به گزارش ایسنا، رمان «کلنل» که در ایران با نام «زوال کلنل» در سال 87 برای کسب مجوز نشر ارائه شده و هنوز اجازه‌ انتشار نیافته است، آبان‌ماه امسال برنده جایزه‌ «یان میخالسکی» 2013 سوییس شد. دولت‌آبادی همچنین با نسخه ترجمه‌ این رمان نامزد جایزه‌ ادبی آمریکا برای بهترین کتاب ترجمه به زبان انگلیسی بود و نامش در فهرست نامزدهای اولیه‌ جایزه‌ بوکر آسیا نیز قرار گرفت. ترجمه آلمانی این رمان هم موفقیتی را کسب کرد.

این کتاب ابتدا از سوی نشر چشمه به اداره کتاب ارائه شده بود که نشر چشمه با تعلیق فعالیت‌هایش مواجه شد. حالا پس از دو سال، 24 اسفندماه تعلیق این ناشر به پایان می‌رسد و فعالیتش را از سر خواهد گرفت. اما این‌بار «کلنل» از سوی نشر چرخ که نشر تازه‌تأسیس زیرمجموعه نشر چشمه است، برای دریافت مجوز نشر ارائه شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اسفند 1392ساعت 20:50  توسط کاظم خطیبی  | 

مراسم تجلیل از پنج استاد بازیگری شامل عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، جمشید مشایخی و داود رشیدی در حالی برگزار شد که هر یک از این اساتید در میان احترام و تشویق بسیار زیاد و ایستاده حاضران روی سن می‌رفتند و اگرچه شاید ایستادن زیاد برای بعضی از آن‌ها سخت بود، اما خود را موظف می‌دانستند که به ابراز احساسات حاضران پاسخی درخور توجه بدهند.

به گزارش ایسنا، در بخش اول تجلیل از پنج استاد بازیگری، محمدعلی کشاورز معرفی شد. او که چند سالی است به دلیل بیماری در خانه استراحت می‌کند و نمی‌تواند به راحتی راه برود، نتوانست به این مراسم بیاید، اما مسئولان برگزاری مراسم در اقدامی قابل تقدیر از طریق ویدئو کنفرانس (اسکایپ) با کشاورز در خانه‌اش ارتباط برقرار کردند.

کشاورز پس از برقراری این ارتباط و تشویق بسیار زیاد حاضران گفت: با درود برای ملت نازنین و خوب ایران عزیز، آرزوی خوشبختی و سلامتی را برای همه‌تان دارم.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اسفند 1392ساعت 20:49  توسط کاظم خطیبی  | 


به مناسبت هفته تربیت اسلامی و امور تربیتی در همایشی که با حضور معاون استاندار و فرماندار ، بخشدار مرکزی ، شهردار شهرستان و معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه  و مربیان این عرصه برگزار گردیده بود از مربیان پرورشی مدارس تجلیل به عمل آمد . به گزارش" روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش " در این همایش، شهردار تربت حیدریه از هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی به عنوان فرصتی برای نهادینه سازی ارزش ها در جامعه یاد کرد.


سعید نیروئی گفت : خيرين آموزش و پرورش شهرستان در سال هاي گذشته کمک هاي خوبي را به مدد جويان ارائه کرده اند و اين عزيزان توانسته اند حداقل نيازهاي آنان را تامين کنند که اميد آن داريم با فرصت ايجاد شده و تعامل خوب دو مجموعه آموزش و پرورش و کميته امداد اين کمک ها و مساعدت ها افزايش يابد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اسفند 1392ساعت 20:34  توسط کاظم خطیبی  | 

سی و پنجمین جلسه شورای معونین در سال تحصیلی 93-92 در سالن کنفرانس آموزش و پرورش برگزار شد . بعد از تلاوت آیاتی از قرآن مجید ، دبیر جلسه ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به آقای نیروئی دستور جلسه را بیان کرد . سپس آقای صلاحی معاون پرورشی و تربیت بدنی گزارش مختصری در مورد اقدامات و فعالیت های انجام شده در حوزه پرورشی ارائه نمودند. احمد وطن دوست معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت نیز در خصوص اهمیت اسکان مسافرین نوروزی و اکرام مسافرین در ایام نوروز با توجه به موقعیت جغرافیایی و اهمیت خدمت به زائران آقا علی ابن موسی الرضا ( ع ) توسط ستاد اسکان و همکاران فرهنگی تأکید کردند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اسفند 1392ساعت 9:51  توسط کاظم خطیبی  | 


شهرام ناظری شنبه شب در حاشیه مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره ملیˈ فیلم کوتاه حسناتˈ در اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باز شدن فضای اجتماعی را، هم هنرمندان و هم مردم حس کرده اند.

وی رویکرد دولت را در اعتلای موسیقی اصیل ایرانی موثر خواند و گفت: وضع کنونی دولت مشوق آغاز حرکت های بشردوستانه من بوده است.

ناظری با اشاره به اینکه حرکت هنرمندان بزرگ در کار خیر، همراهی مردم را نیز بدنبال خواهد داشت، افزود: طلایه دار شدن هنرمندان بزرگ در کارهای حسنه در ترویج اینگونه امور موثر خواهد بود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند 1392ساعت 10:40  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی جنتی درباره‌ی اظهارات ابراهیم حاتمی‌کیا - کارگردان سینما - نیز اظهار کرد: من مستقیما صحبت‌های او را نشنیده‌ام، اما به هر حال او گفته که کار فرهنگی باید به اهلش سپرده شود، اعتقاد ما نیز همین است. در حال حاضر نیز کسانی در معاونت‌های حوزه‌ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال هستند که در رشته‌ی خودشان تخصص و سواد لازم را دارند و حوزه‌ی کاری خود را به‌خوبی می‌شناسند. در هر صورت، آقای حاتمی‌کیا سلیقه‌ی دیگری دارد و ابراز سلیقه هم ایرادی ندارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سوم اسفند 1392ساعت 23:2  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش تربت حیدریه ، در اولین ساعات بامداد امروز سه شنبه 29 بهمن 1392 سعید نیرویی معاون مدیر کل و مدیر جدید آموزش و پرورش تربت حیدریه به همراه معاونین و جمعی از کارشناسان اداره با حضور در گلزار شهدای شهرستان با آرمان های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمودند . سعید نیروئی با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به مقام شامخ و والای شهدا ادای احترام نمود و در شروع اولین روز کاری به عنوان معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه از روح بلند و ملکوتی شهدا استمداد طلبید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم اسفند 1392ساعت 11:59  توسط کاظم خطیبی  | 

در مراسمی با حضور معاون پرورشی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، معاون مدیر کل و مدیر جدید آموزش و پرورش تربت حیدریه تودیع و معارفه انجام شد . به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش تربت حیدریه، معاون پرورشی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم اظهارداشت : آموزش و پرورش سنگ مبنای توسعه و تحول است و آنچه درآینده جامعه اتفاق می افتد در مدارس و آموزش و پرورش رقم خواهد خورد. براتعلی منصوریان گفت : مدارس و آموزش و پرورش جعبه سیاه جامعه هستند و اگر کسی خواسته باشد بداند که یک جامعه رو به صعود یا نزول است به جعبه سیاه آن جامعه مراجعه می کند.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم اسفند 1392ساعت 11:57  توسط کاظم خطیبی  | 

رمان «کلنل» محمود دولت‌آبادی در صورت گرفتن مجوز نشر، تا پایان امسال منتشر می‌شود.

در پی پایان تعلیق نشر چشمه، بهرنگ کیائیان، از مسؤولان این نشر، درباره این کتاب که بیش از پنج سال است در انتظار مجوز چاپ است، به خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در صورتی که مجوز چاپ رمان «کلنل» تا یک هفته - 10 روز آینده صادر شود، این رمان را در اسفندماه و تا پیش از پایان سال منتشر می‌کنیم.

او با اشاره به ویراست نهایی این کتاب که به وزارت ارشاد داده شده است، گفت: درباره انتشار «کلنل» قول‌های شفاهی داده شده، اما مجوز چاپ کتاب هنوز صادر نشده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم بهمن 1392ساعت 11:19  توسط کاظم خطیبی  | 

صدا و سيما به عنوان رسانه ملي بايد نقش ملي بودنش را به بهترين و كامل‌ترين شكل ممكن انجام دهد، همه سلايق و ديدگاه‌ها و جريانات فعال كشور بايد احساس كنند كه به نيازهايشان پاسخ مناسب و بجا داده مي‌شود. اما اگر غير از اين شكل عمل كند و فقط تريبون يك جناح خاص باشد و اهداف و برنامه‌هاي يك جريان خاص را تبليغ كند عملا نقش ملي بودنش را زير سوال مي‌برد. بر همين اساس هم فكر مي‌كنم كه با توجه به حماسه سياسي مردم در 24 خرداد ماه و راي مردم به آقاي روحاني نشان از يك مطالبه و درخواست داردبه همين دليل انتظار محتمل از صدا و سيما اين است كه فضا را براي حضور منتخب مردم فراهم كند تا بتواند به سهولت و آساني از رسانه ملي براي ارائه برنامه‌هايش و گزارش عملكردش استفاده كند.در غير اين صورت و در فضايي كه رسانه‌هاي برون‌مرزي به شدت در حال گسترش هستند و هيچ محدوديتي با توجه به پيشرفت تكنولوژي نتوانسته مانع پيشرفت آنها شود، مردم ترجيح خواهند داد اخبار و تحليل‌ها را از ديگر رسانه‌ها دنبال كنند كه اين موضوع به‌جد ناخوشايند خواهد بود، چرا كه اين راه ميانبر نه در شأن نظام جمهوري اسلامي است و نه به نفع رسانه ملي، در مقابل وظايف صدا و سيما، دولت هم بايد همه توانش را به كار گيرد تا بتواند از ظرفيت‌هاي صدا و سيما براي حرف زدن با مردم استفاده كند چون حقيقتا صدا و سيما فراگيرترين رسانه و علي‌القاعده در دسترس‌ترين رسانه در كشور است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم بهمن 1392ساعت 23:32  توسط کاظم خطیبی  | 

صداوسیما در حالی شامگاه گذشته به پخش مستقیم مراسم اختتامیه‌ی جشنواره فیلم فجر اقدام کرد که به نظر می‌رسد، پوشش تلویزیونی این مراسم همچنان با استانداردهای جهانی برای پخش زنده‌ی یک رویداد مهم هنری که در سطح بین‌المللی برگزار می شود، فاصله‌ی بسیار دارد.

اما پخش تلویزیونی مراسم اختتامیه‌ی سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هم نتوانست آنطور که باید و شاید انتظار مخاطبان را از رسانه‌ای که شبکه‌ای رقیب را برای پوشش تلویزیونی مراسم فجر در کنار خود نمی‌بیند، برآورده کند.

یک روز قبل از برگزاری این مراسم، اعلام شد، حضور «حسین پاکدل» به‌ عنوان مجری اختتامیه جشنواره فیلم فجر به‌ دلیل «ممنوع‌الکار بودن» او در تلویزیون منتفی شد.

اما تلویزیون در حالی با اجرای حسین پاکدل به عنوان مجری مراسم اختتامیه مشکل داشت که کمتر از یک ماه قبل ضرغامی و معاونش در امور سیما در گفت‌وگوهایی مجزا با ایسنا اعلام کرده بودند که در تلویزیون چیزی به نام ممنوع‌التصویر یا ممنوع‌الکار نداریم!

شامگاه سه‌شنبه (22 بهمن ماه) تلویزیون به هنگام پخش مستقیم مراسم اختتامیه‌ی جشنواره فیلم فجر، هنگامی که یکی از برگزیدگان روی جایگاه از فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» نام برد، پخش مستقیم این مراسم را قطع کرد

به گزارش خبرنگار ایسنا، علاوه بر شبکه نمایش، شبکه‌های رادیویی تهران و نمایش و ایران پخش زنده داشتند که آنها نیز در طول برنامه با قطعی مواجه شدند و با دقایقی تاخیر به روی آنتن رفتند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم بهمن 1392ساعت 9:46  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار مهر، هما روستا بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در مراسم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر که امشب جمعه 11 بهمن ماه در تالار وحدت برگزار شد مورد تقدیر قرار گرفت.

در این مراسم ابتدا کلیپی از هما روستا پخش و در آن بخش‌هایی از گفتگوهای وی نمایش داده شد. سپس رضا کیانیان و رخشان بنی اعتماد روی سن آمده و از وی با اهدای لوح تقدیری تشکر و تجلیل کردند.

رضا کیانیان در سخنانی گفت: من اولین جایزه‌ام را از دست خانم روستا دریافت کرده‌ام و اولین بار با کمک هما روستا در صحنه تئاتر درخشیدم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه یازدهم بهمن 1392ساعت 22:3  توسط کاظم خطیبی  | 

ه گزارش ایرنا ˈمحمد ابراهیم زادهˈ امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی تربت حیدریه افزود: طی 10 ماه امسال 750 فقره طلاق در این شهرستان به ثبت رسید که در حدود 550 مورد آن، زوجین به صورت توافقی از هم جدا شدند.

وی گفت: این در حالی است که سال گذشته 956 فقره طلاق در تربت حیدریه به ثبت رسید.

وی اظهار داشت: توجه به مشکلات اجتماعی و خانواده جای کمتری در بین مردم و مسوولین دارد لذا برای کاهش و پیشگیری طلاق باید فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در این زمینه افزایش یافته و نهادینه شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن 1392ساعت 14:3  توسط کاظم خطیبی  | 

اصغریانˈ روز چهار شنبه در حاشیه یکصد و شانزدهمین نشست شورای منطقه 9 دانشگاه های آزاد اسلامی در تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: توسعه تحصیلات تکمیلی شرکت های دانش بنیان و تبدیل علم به ثروت از اصلی ترین اولویت های دانشگاه آزاد است.

وی ادامه داد: به همین دلیل در بهمن ماه امسال نیز در بخش تحصیلات تکمیلی افزایش تعداد دانشجو به صورت پذیرش بدون آزمون خواهیم داشت.

اصغریان با اشاره به سیاست کلی دانشگاه آزاد در امر توسعه تحصیلات تکمیلی، افزود: تقریبا به تمام واحدهای دانشگاه آزاد توصیه شده که تحصیلات تکمیلی را جزء اولویت های اول خود قرار دهند.

وی گفت: از جمله مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 9 ، اصلاح هرم اعضای هیات علمی است که باید با توسعه تحصیلات تکمیلی سازگار باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم دی 1392ساعت 21:41  توسط کاظم خطیبی  | 

علی جنتی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه)‌ در پاسخ به سوال حمید رسایی نماینده تهران گفت: سوال آقای رسایی دارای دو بخش مربوط به تک خوانی خانم‌ها و روزنامه بهار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به همین نگرش دیروز موضوع تخلفات روزنامه 9 دی در هیات نظارت بر مطبوعات مطرح شد؛ روزنامه‌ای که متعلق به آقای رسایی است. در این روزنامه چهار مورد نشر اکاذیب، هفت مورد سیاه نمایی، یک مورد انتشار مطالبی علیه امنیت ملی و یک مورد توهین به مسوولان نظام با کشیدن کاریکاتور وزیر ارشاد در حالی که دست در دست شیطان دارد، منتشر شده است.

وی افزود: طبق قانون این موارد به توقیف روزنامه باید بینجامد اما با این نگرش که باید توقیف کمتری انجام شود، روزنامه 9 دی توقیف نشد.

وی افزود: همانطور که در گزارش کمیسیون فرهنگی نیز قید شده است بنده بدوا هیچ اظهارنظر ابتدایی نداشتم. منتهی به دنبال طرح برخی مسائل از طرف بعضی موسیقیدانان که نهایتا منجر به موضع‌گیری آیت‌الله مکارم شیرازی و طرح در جامعه شد، خبرنگاران از من این سوال را پرسیدند که تک خوانی خانم‌ها چگونه است؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم دی 1392ساعت 22:27  توسط کاظم خطیبی  | 

(اطلاعیه )

همایش پیاده روی خانوادگی در گرامی داشت خاطره شهدای نهم دی 1357 همراه با پخش زنده از شبکه 3 سیمای جمهوری اسلامی ایران و قرعه کشی هدایای ارزنده از جمله خود رو و... ساعت 6/30 بامداد در تربت حیدریه پارک کاشانی بطرف پیشکوه

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم دی 1392ساعت 14:52  توسط کاظم خطیبی  | 

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: راه نجات کشور، پرهیز از افراط، تفریط، تبعیض، نابرابری، اختلاف، خشونت و سختگیری است. احساس تبعیض به مراتب از خود تبعیض خطرناک‌تر است و باید دیوار بی‌اعتمادی، توهم و انسداد سیاسی از میان برداشته شود.


وی با اشاره به حضور اقوام و اقلیت‌ها در استان سیستان و بلوچستان افزود: سیستان و بلوچستان با هیچ استان دیگری در ایران تفاوت ندارد و حکومت باید به‌گونه‌ای عمل کند که توهم و تصور بوجود آمده میان شهروندان در مورد برتری برخی قومیت‌ها و مذاهب از بین برود، زیرا اگر توهم تبعیض در کشوری بوجود آمد، به راحتی قابل اصلاح نیست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم دی 1392ساعت 22:40  توسط کاظم خطیبی  | 

در همه ادیان اعضای فامیل در شب یلدا در خانه بزرگ فامیل جمع می شوند آجیل و میوه های خشک شده را که در آب خیسانده شده ، نوش جان می کنند

«آذر مزداپور» می گوید: در شب یلدا همه اعضا در خانه بزرگ فامیل جمع می شوند. همه باید بیایند تازه عروسان هدیه می گیرند، پختن و خوردن آش رشته از واجبات این شب است، هندوانه، انار و در شهر یزد خوردن فالوده در شب یلدا معمول است

تقویم جلالی جزو دقیق ترین تقویم های دنیاست، اما برخی هموطنان از گاه شمارهای دیگری همچون گاه شمار عبری و ایران باستان استفاده می کنند که برخی مناسبت ها در بازه هایی از آن جابجا می شود.همچنین ساکنان هر سرزمین نیز فارغ از همه تفاوت ها، صاحب آداب و سنت های مشترکی هستند که طی هزاران سال آن را ساخته و پرداخته اند.

جشن نوروز نمونه بارز آن است که همچون بند تسبیح همه دردانه های ایران بزرگ را گردهم آورده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1392ساعت 10:59  توسط کاظم خطیبی  | 

برا ساس اطلاع  اقای احمد دهقان معاونت محترم مدیرکل  و مدیر اموزش پرورش شهرستان تربت حیدریه

خانواده محترم کتابی

از اینکه در واگذاری 4 دانگ منزل مسکونی  و یک دستگاه کامیون به ارزش تقریبی500میلیون تومان به اموزش پرورش تربت حیدریه کمک نموده اید سپاسگزاری کرده توفیق روزافزون شما را در این کار نیکو از خداوند متعال خواستاریم  با همکاری همشهریان امید است در ارتقاء فرهنگ دیارمان تربت حیدریه کوشا باشیم

((همشهریان تربتی مقیم تهران))

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آذر 1392ساعت 14:52  توسط کاظم خطیبی  | 

برا ساس اطلاع  اقای احمد دهقان معاونت محترم مدیرکل  و مدیر اموزش پرورش شهرستان تربت حیدریه

خانواده محترم معصومی

در اقدام خداپسندانه خود یک باب دبستان به مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال  بنام ( زنده یاد حاج رمضان معصومی )درخیابان پردیس شرقی  تربت حیدریه احداث نمودند

از این خانوتده محترم همشهری سپاسگزاری کرده و ارزوی موفقیت ایشان را خواستاریم

((همشهریان تربتی مقیم تهران))

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آذر 1392ساعت 14:51  توسط کاظم خطیبی  | 

مراسم بزرگداشت شادروان محمد تقی دانش‌پژوه با حضور چهره‌هایی مانند آیت‌الله مصطفی محقق داماد، کامران فانی، عبدالله انوار، داوود موسایی، نوش‌آفرین انصاری، اکبر ایرانی و فریبا افکار، در کانون زبان فارسی برگزار شداین مراسم همراه بود با افتتاح کتابفروشی آینده وابسته به بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار و به همین مناسبت این مراسم در دو بخش ارائه شد. در ابتدای این برنامه آیت‌الله مصطفی محقق‌داماد در سخنان کوتاهی گفت: شادروان محمدتقی دانش پژوه. نام خودش را در کنار نام دانش و فرهنگ ایران حک کرده و لذا ماندگار شده است. در کشور ما شخصیت ‎های معدودی هستند که با فرهنگ ایران عجین شده‎اند. یکی از آنها ایشان و دوست مرحومشان استاد ایرج افشار است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1392ساعت 10:15  توسط کاظم خطیبی  | 

دکترجعفر توفیقی مشاور ارشد وزارت علوم در گفتگو با سایت جماران در باره برداشت خود از دیدگاه های امام خمینی درباره دانشگاه این نهاد مهم و تأثیرگذار در سرنوشت کشور، می گوید :برداشت من از سخنان امام این بود که ایشان برای دانشگاه سه نوع رسالت قائل بودند :


نخست، تولید، توسعه و اقتدار علمی بود که در سخنان ایشان برجسته بود و از دانشگاه‌ها انتظار داشتند که تولیدکننده علم باشند؛


دوم، رسالت فرهنگی و تربیتی و اخلاقی دانشگاه است. آنجا که امام می‌گویند «دانشگاه باید مهد انسان سازی» باشد


سوم، مسئولیت اجتماعی دانشگاه است . جمله کوتاه « دانشگاه مبداء همه تحولات است»نشان می دهد که ایشان دانشگاه را پشتوانه تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… می دانند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1392ساعت 10:10  توسط کاظم خطیبی  | 

در صفحه 16 شماره 19مهر 1392 مطالب مفیدی پیرامون حمام حاجی‌رئیس درج شده بود. چون به بخش مهم و قابل توجه این حمام یعنی استخر شنای آن اشاره‌ای نشده بود برآن شدم تا دربارۀ این بخش که نشانۀ توجه مالک و سازنده‌اش و نیز اهالی شهر تربت به سلامت و تندرستی جوانان خود بود، توضیحی بدهم


این اقدام مرحوم حاج رئیس در آن زمان که جوانان اگر در کنار رودخانه یا تنورۀ آسیاها، آبی می‌یافتند، مانند عاشقی که به معشوق برسد خود را در آغوشش می‌انداختند بسیار بجا و مغتنم بود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1392ساعت 22:4  توسط کاظم خطیبی  | 

ماشاء‌الله شمس‌الواعظین معتقد است: دکتر معتمد‌نژاد نامی بسیار درخشان در تاریخ مطبوعات ایران و آسیا تلقی می‌شود و نوشته‌ها و جزواتش برای همیشه سرمشق روزنامه‌نگاران خواهد بود. او ادامه داد: دکتر معتمدنژاد نظریاتی داشت که برای روزنامه‌نگاران امروزی بسیار درس‌آموز است. ایشان بر مسئولیت‌های اخلاقی‌،شرافت‌های حرفه‌ای و مسئولیت‌های اجتماعی‌، بسیار تأکید داشت و ایده‌های بسیار جالبی در این زمینه ارائه کردشمس‌الواعظین با اشاره به منش دکتر معتمدنژاد بیان کرد: من هیچگاه رفتار به شدت اخلاقی ایشان را از یاد نمی‌برم تمام رفتارهای او مبتنی بر ا خلاق و نمونه مجسم یک شخصیت استاد و راهنما در حوزه رفتار اخلاقی بوادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم آذر 1392ساعت 10:33  توسط کاظم خطیبی  | 

به مناسبت بیست و یکمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی وگسترش فرهنگ مطالعه ، به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه ، انتشارات عالم افروز و همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری ،آموزش و پرورش و شهرداری، نمایشگاه کتابی در محل مجموعه قطب الدین حیدر (رباط طبسی) برگزار گردیده است


سئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاداسلامی گفت: این نمایشگاه با بیش از1000 عنوان  و5000 جلد کتاب  می باشد که از تخفیف 10 الی 60 درصدی برخوردار است واز تاریخ 27/08/92 الی 09/09/92 آماده استقبال از علاقه مندان به کتاب در دو شیفت صبح و بعدازظهر می باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سوم آذر 1392ساعت 21:35  توسط کاظم خطیبی  | 

فرزاد میرشکاری، معلم زبان انگلیسی با حمایت از ایده سه عضو (فاطمه شجاعی، فاطمه جعفری و فاطمه میرشکاری) و 40 کتاب در سال 1390 خورشیدی در فضایی 9 متری کتابخانه "فاطمه‌ها" را در یک روستا ایجاد کرد که هم‌اکنون نه‌تنها شهرت جهانی پیدا کرده، بلکه اساتید دانشگاه‌ها، نویسندگان معروف و کارگردان‌های تلویزیونی نیز عضو این کتابخانه کوچک با شهرت جهانی شده‌اند.

مؤسس کتابخانه فاطمه‌ها با بیان اینکه اعضای افتخاری کتابخانه فاطمه‌ها روزبه‌روز در حال افزایش بوده و تعدادشان به چند برابر اعضای اصلی رسیده است، گفت: چند ماه پس از رسانه‌ای شدن حرکت زیبا و ماندگار کتابخانه "فاطمه‌ها"، پسربچه‌ای از نیشابور توانسته بود پدرش را متقاعد کند تا پول یارانه آن ماهش را به کتابخانه فاطمه‌ها بدهد تا او هم عضو این کتابخانه شود

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم آبان 1392ساعت 18:29  توسط کاظم خطیبی  | 

انسان می‌تواند دو دقیقه بدون هوا، دو هفته بدون آب و سه هفته بدون غذا زنده بماند، ولی بدون فکر و اندیشه و بی کتاب و آگاهی، چه قدر زنده می‌ماند؟ آیا کسانی که در سفره‌های شبشان نان نیست، در سبد‌های خالی شان، حتی نام کتاب می‌گنجد و زیاده و سنگین نیست؟

آیا در خانه‌هایی که بابا نه پول دارد، نه انار دارد و نه اسب، می‌شود برای کتاب قصه یک قفسه‌باز کرد؟
اگر میان کتاب و پول و فرهنگ و زندگی، رابطه مستقیم و دوستانه‌ای وجود دارد، چرا در جوامعی که «کتاب» کالایی گران است و از نمونه‌های افستی و زیراکسی و کنار خیابانی و نصف قیمت هم خبری نیست و حق کپی‌رایت را تمام و کمال می‌گیرند، باز هم سرانه مطالعه بالاست و «کتاب» درصدر است و کتابخوان قدر می‌بیند و کتاب خواندن را قدر می‌داند؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم آبان 1392ساعت 9:35  توسط کاظم خطیبی  | 

سازمان حج در اطلاعیه ای اعلام کرد: در عمليات عمره جدید تمامي ودیعه گذاران سال 87 بانك‌ ملت و همچنين دارندگان اسناد بانك ملي که اقدام به تبديل فيش ثبت‌نامي خود كرده‌اند، مي‌توانند در گروه‌هاي اعزامي ثبت‌نام كنند.

در عمليات عمره ۹۳-۹۲، تمامي ثبت نام شدگان سال ۱۳۸۷ عمره مفرده كه در بانك‌ملت وديعه‌گذاري ۵۰۰ هزار توماني كرده‌اند (اولويت‌هاي یک تا 300)، همچنين تمامي دارندگان اسناد وديعه‌گذاري بانك ملي مربوط به تاريخ پيش از ۱۳۸۶/۰۱/۰۵ كه قبلاً از طريق شعب بانك ملي (در زمان تعيين شده) اقدام به تبديل فيش ثبت‌نامي خويش به اسناد جديد هشت ميليون ريالي كرده‌اند، مي‌توانند در اين گروه‌هاي اعزامي ثبت‌نام كنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم آبان 1392ساعت 18:32  توسط کاظم خطیبی  | 

معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي روز گذشته در گناباد در پاسخ به سوال خراسان گفت: در صورتي که امام رضا(ع) مرا طلب کند و پيشنهادي انجام شود حتماً پست استانداري خراسان رضوي را قبول مي کنم.

«محسن هاشمي رفسنجاني» در گفت وگو با خبرنگار ما در حاشيه بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي گناباد عنوان کرد: مگر مي شود امام رضا(ع) بخواهد و بنده استانداري خراسان را قبول نکنم؟ به من پيشنهاد استانداري شود به طور حتم آن را قبول خواهم کرد.«هاشمي» خاطرنشان کرد: در بعد آموزشي واحد گناباد کيفيت بالايي دارد و امکاناتي که من در اينجا ديدم در کمتر دانشگاهي حتي دانشگاه هاي دولتي وجود دارد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم آبان 1392ساعت 11:50  توسط کاظم خطیبی  | 

در ادامه فعالیت های خیرین مدرسه ساز در شهرستان تربت حیدریه مدرسه 8 کلاسه مرحوم حاج مصطفی طلوعی توسط خیر و همسر وی خانم نسرین عسکری موحد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه درمراسم افتتاح این مدرسه افزود : این مدرسه 8 کلاسه توسط خیر محترم خانم نسرین عسکری موحد در مساحتی به ابعاد 360 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 120 میلیون تومان در مدت 60 روز احداث شده است.


درپایان این مراسم تمامی امکانات مدرسه شامل : بخاری ، فرش ،کیف،کفش ولباس دانش آموزان که توسط خانم نسرین عسکری موحد خریداری شده بود به مدرسه و دانش آموزان اهدا شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1392ساعت 10:8  توسط کاظم خطیبی  | 

در سه شنبه شب  هفتم ابانماه اولین جلسه شورای دبیران مجتمع استعدادهای درخشان ثباتی در محل نمازخانه این مجتمع با شرکت دبیران ، معاونت اداره کل اموزش و پرورش ، مسئولین اداره آموزش و پرورش شهرستان و انجمن اولیاء ومربیان ( آقایان دکتر بهلگردی ، دکتر رجائیان ، دکتر کمپانی، دکتر اسلامیان و آقایان علیدوست و زنده دل) و   کادر اداری این آموزشگاه تشکیل شد که دراین جلسه براساس قانون شوراهای آموزشی یکسری دستورالعملها و توصیه ها و نیز راهکارها توسط مدیریت آموزشگاه ، مشاورین و دبیران محترم ارائه و در ارتباط با آنها تبادل نظر شد سخنران ویژه این جمع، فرهیخته گرامی و پژو هشگر و محقق تاریخ کشاورزی ایران جناب آقای دکتر محمد حسن ابریشمی بودکه در ابتدا مدیریت آموزشگاه ( بختیاری )   در طی سخنانی به معرفی مجمل شخصیت این دانشمند فرزانه و آثار و نوشته جات ایشان پرداخت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1392ساعت 9:38  توسط کاظم خطیبی  | 

 احمد نجف‌زاده در 18 آبان‌ماه سال 1316 در تربت حیدریه به دنیا آمده است. خواندن و نوشتن را در مکتب‌خانه می‌آموزد و تا آخر «جامع المقدمات» را به تحصیل در مکتب‌خانه ادامه می‌دهد. در سال 1326 در مدرسه‌ی قطب ثبت نام می‌کند و تحصیل را از پایه‌ی پنجم دبستان در مدارس جدید ادامه می‌دهد. در سال 1337 موفق می‌شود در رشته‌ی علوم طبیعی از دبیرستان قطب تربت حیدریه دیپلم بگیرد و برای ادامه تحصیل راهی مشهد می‌شود.
هرماه 1337 در دوره‌ی کارشناسی ادبیات فارسی در دانشکده‌ی  ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته می‌شود و تا خرداد 1340 که موفق به اخذ مدرک کارشناسی می‌شود در این دانشکده به تحصیل می‌پردازد. از مهر همان سال در دبیرستان‌های تربت حیدریه به تدریس ادبیات مشغول می‌شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم آبان 1392ساعت 19:6  توسط کاظم خطیبی  | 

در ادامه فعالیت های خیرین مدرسه ساز در شهرستان تربت حیدریه مدرسه 8 کلاسه مرحوم حاج مصطفی طلوعی توسط خیر و همسر وی خانم نسرین عسکری موحد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفتبه گزارش تابان تربت ، معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه درمراسم افتتاح این مدرسه افزود : این مدرسه 8 کلاسه توسط خیر محترم خانم نسرین عسکری موحد در مساحتی به ابعاد 360 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 120 میلیون تومان در مدت 60 روز احداث شده است درپایان این مراسم تمامی امکانات مدرسه شامل : بخاری ، فرش ،کیف،کفش ولباس دانش آموزان که توسط خانم نسرین عسکری موحد خریداری شده بود به مدرسه و دانش آموزان اهدا شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم آبان 1392ساعت 17:30  توسط کاظم خطیبی  | 

قدما به خاطر دارند که شهر ما تربت حیدریه مدت ها قبل دو سینما داشت. یکی در زمان همان قدما تخریب شد و دومی در زمان نسل من. از اولی چندان نمی دانم اما دومی برای خودش داستان ها داشته است. سینمایی که دردهه 30 خورشیدی در زمین اهدایی شهرداری به جمعیت شیر و خورشید ساخته می شود و با ظرفیت هزار نفر، سومین سینمای بزرگ کشور بوده است.فیلم های مختلفی را من، شما و پدرانمان در این سینما دیده بودیم. فیلم هایی که بعضا  به صورت غیر قابل تصوری با استفاده از نفوذ تربتی های اهل سینما، همزمان با تهران در تربت نیز اکران می شد.(آن ها که به یاد دارند می دانند به خاطر کمبود امکانات آن زمان اکران همزمان با تهران از افتخارات یک سینما به حساب می آمد) تقریبا همه ما و یا اطرافیانمان خاطرات به یاد ماندنی از سینما، فیلم هایش، باجه بلیت فروشی و عکس های هر فیلم، اغذیه فروشی، راهروهای تاریک خروجی و صندلی های نه چندان راحت اما دلچسب آن داریم...اما تمام این خاطرات تنها روی خوش ماجراست

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم آبان 1392ساعت 16:39  توسط کاظم خطیبی  | 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش تربت حیدریه با اعلام این خبر افزود : به منظور احیاء سنت حسنه وقف 700 جلد کتاب کمک آموزشی به مدارس تربت حیدریه اهدا شد.حسن سلطان زاده عنوان داشت : به منظور احیاء سنت حسنه وقف و  غنی سازی کتابخانه مدارس و همچنین ترویج فرهنگ کتابخوانی تعداد  700 جلد کتاب کمک آموزشی از فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی در یافت و به کتابخانه مدارس واگذار شد.
وی ارزش ریالی این کتاب ها را 80 میلیون ریال اعلام کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان 1392ساعت 10:38  توسط کاظم خطیبی  | 


همزمان با سالروز تولد استاد شفیعی کدکنی اسطوره بی بدیل شعر وادب کشور روز نوزدهم مهرماه ، مراسم با شکوهی تحت عنوان " روز فرهنگی شفیعی کدکنی " در شهرستان تربت حیدریه برگزار شد بنا بر گزارش خبرنگار ندای تربت ،دبیرخانه این مراسم در روابط عمومی شهرداری تشکیل شد وبا حمایتهای مادی ومعنوی شورای اسلامی شهر وشهرداری این مراسم برگزار گردید.
همچنین اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و اداره میراث فرهنگی وگردشگری شهرستان نیز در برگزاری این مراسم همکاری نمودندر مراسم اختتامیه ضمن اینکه جمعی از مسئولین شهرستان از جمله رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ،دبیر مراسم، شهردار ورئیس کمیسون فرهنگی شورای شهر طی سخنانی به اهمیت و جایگاه این استاد در عرصه شعر وادب پرداختند بر لزوم یرگزاری همایشها و نکوداشتهایی در طول سال برای رجال ومشاهیر شهرستان تاکید نمودند.
همچنین در این مراسم  استاد نقدی پسرخاله دکتر شفیعی کدکنی مقاله مفصلی با موضوع زندگی وشعر استاد شفیعی کدکنی ارائه داد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1392ساعت 14:42  توسط کاظم خطیبی  | 

سال گذشته (91) ارتباطاتی بین دانشگاه تهران و معاونت فرهنگی این دانشگاه با سازمان زیبا سازی شهر تهران برقرارشد. از آنجایی که سازمان زیبا سازی شهرداری شروع به جمع آوری آثاری از کمال‌الملک و شاگردان او کرده‌بود و تعدادی از این شاگردان نیز در مدرسه صنایع مستظرفه باغ نگارستان تعلیم دیده و بسیاری از این شاگردان از استادان و دانشجویان دانشگاه تهران بودند، پیشنهاد راه‌اندازی موزه کمال‌الملک داده شد

ین پیشنهاد می‌توانست در راستای  معرفی ارزنده برخی از مفاخر هنرهای زیبای دانشگاه تهران باشد. از این رو تفاهم نامه‌ای برای راه‌اندازی موزه کمال الملک در باغ موزه نگارستان منعقد شد.طبق تفاهم‌نامه نوشته شده، این آثار به مدت دوسال به این موزه سپرده شده‌است تا پایه های اولیه موزه کمال الملک شکل بگیرد. بعد از گذشت این دوسال، مسئولان دانشگاه تهران و سازمان زیباسازی شهرداری برای نوشتن تفاهمی جدید گردهم خواهند آمد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم مهر 1392ساعت 11:55  توسط کاظم خطیبی  | 

جمعی از جوانان ، دانشجویان، هنرمندان ، اصلاح طلبان و یاران خاتمی ظهر دیروز با حضور در دفتر وی زادروز هفتادسالگی رئیس جمهوری اسبق کشورمان را جشن گرفتند. در این جشن ۷۰ گل سرخ به سید محمد خاتمی اهدا شد
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی متن کامل سخنان ایشان در این جمع در پی می آید:
با سپاس فراوان از همه شما عزیزان و عرض تبریک عید سعید قربان و آرزوی سرافرازی ملت شریف ایران و موفقیت دولت برآمده از رأی آنان برای گشودن گره ها و پیشبرد کشور در مسیر آرمان‌های اصیل انقلاب و برخورداری معنوی و مادی از مزایای زندگی و تأمین حقوق و نگاهداشت حرمت همه شهروندان عزیز٫

هفتاد سال در تاریخ لحظه ای بیش نیست ولی برای یک انسان عمر درازی است و مهم این است که این عمر و این سرمایه بی بدیل الهی در چه مسیری صرف شده است و چه دست آوردی برای خود او و جامعه‌اش داشته است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392ساعت 9:34  توسط کاظم خطیبی  |