اخبار در باره شهرستان تربت حیدریه
محمدطاهر کفاش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقم در مدت مشابه پارسال 118.4 میلی متر بوده یعنی امسال میزان بارش نسبت به سال قبل 16.2 میلی متر کاهش یافته است. وی میانگین بارندگی 9 ماهه این شهرستان در 50 سال گذشته را 120 میلی متر عنوان و میانگین کل بارندگی سالانه تربت حیدریه را 260 میلی متر عنوان کرد. کفاش گفت: البته در سه ماهه پاییز امسال میزان بارش ها مطلوب تر از پارسال بود و به 58.3 میلی متر رسید که این رقم نسبت به پاییز سال قبل 2.3 میلی متر افزایش دارد. رئیس اداره هواشناسی تربت حیدریه افزود:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۹۴ساعت 22:27  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش ایرنا، کارشناس حقوقی فرمانداری تربت حیدریه روز شنبه در این نشست فضای موجود برای تشکیل این ستاد و ساماندهی کارتن خوابها را مثبت ارزیابی کرد.
احمد محمدی افزود: افراد نیکوکاری نیز برای تامین مالی بخشی از هزینه های اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده اند که در جای خود از مساعدت آنها کمک گرفته خواهد شد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تربت حیدریه نیز در این نشست از آمادگی شهرداری برای تقبل بخشی از هزینه های این طرح را در کنار سایر دستگاه های متولی خبر داد و گفت: البته ما چون از نظر قانونی وظیفه تعریف شده ای در این حوزه نداریم مسئولیتی را نمی پذیریم.
رضا حسن زاده افزود: این بدان خاطر است که چون در قانون وظیفه ای برای ما تعیین نشده چنانچه در خصوص این افراد مشکلی به وجود بیاید، نمی توانیم پاسخگو باشیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام آذر ۱۳۹۴ساعت 9:53  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست تربت حیدریه سعید پشم چی افزود: این حکم از سوی شعبه ویژه محیط زیست دادگستری تربت حیدریه صادر شده است.
وی گفت: توجه دستگاه قضایی به مسایل زیست محیطی، می تواند موجب پیشگیری و کاهش تخلفات شکار و صید در این حوزه بشود.
پشم چی اظهار داشت: وجود دشت های وسیع کشاورزی و تنوع کشت یکی از ویژگی های شهرستان تربت حیدریه است که بهترین زیست گاه پرندگان شکاری مهاجر در فصل پاییز و این حضور در حوزه طبیعی این خطه موجب کاهش جانوران زیانکار ماند موش و موش خرما می شود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۴ساعت 12:36  توسط کاظم خطیبی  | 

مرتضی مدرس زاده روز دوشنبه به مناسبت هفتم مهر روز آتش نشانی و خدمات ایمنی به خبرنگار ایرنا افزود: میانگین رسیدن به محل حادثه در شهرستان تربت حیدریه 3 تا 5 دقیقه می باشد که این رقم مطابق با استاندارد است. وی یادآورشد: 50 درصد از تماس های تلفنی در مدت یاد شده، مزاحمی بوده است که با توجه به انتشار بروشورهای آموزشی و توزیع آن بین شهروندان و مدارس امیدوار می رود این میزان تلفن ها در آینده نزدیک به صفر برسد

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم مهر ۱۳۹۴ساعت 9:48  توسط کاظم خطیبی  | 

رئيس اداره محيط زيست بردسکن از پلمب بزرگترين کارخانه فرآوري کنسانتره مس دراين شهرستان خبرداد. مهندس «مهدي ذوالفقاري» افزود: در پي ايجاد آلودگي زيست محيطي و خروج پساب اين واحد به يک سد خاکي و به منظور جلوگيري از ورود اين پساب به زمين هاي زراعي و آلوده شدن قنات روستاي «محمد آباد» از توابع بخش انابد با هماهنگي و دستور مقام قضايي شهرستان از ادامه فعاليت اين کارخانه جلوگيري به عمل آمد. رئيس اداره محيط زيست بردسکن افزود: درپي شکايات مردمي اين موضوع در دستور کار محيط زيست قرار گرفت و در بازديدي که انجام شد علي رغم اين که به اين واحد فرآوري معدني تذکراتي داده شد تا در  مهلت يک ماهه نسبت به رفع مشکلات زيست محيطي و تهديد عليه بهداشت عمومي اقدام کند اما متاسفانه نسبت به رفع آن هيچ گونه کاري را انجام ندادو کارخانه مذکور پلمب شد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۴ساعت 20:45  توسط کاظم خطیبی  | 

معاون شهرسازی شهرداری تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حوزه تصمیم گیری امور زیباسازی شهری و امور فنی ساخت و سازها بر عهده مهندسان ناظر است که تحت نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان فعالیت دارند. حامد اقدسی با بیان اینکه برای هر ساختمان چهار نفر ناظر تعیین می شود، افزود: هرگاه این ناظران ساخت و ساز را غیراصولی تشخیص دهند از طریق نظام مهندسی ساختمان به شهرداری منعکس می کنند تا وارد عمل شویم. وی اظهار داشت: تا این لحظه در خصوص ساختمان فوق نامه ای از نظام مهندسی ساختمان تربت حیدریه دریافت نکرده ایم. رییس سازمان نظام مهندس ساختمان تربت حیدریه نیز به خبرنگار گفت: موارد تخلف علاوه بر مالک، به شهرداری تربت حیدریه به صورت کتبی منعکس شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۴ساعت 20:40  توسط کاظم خطیبی  | 

خالقداد عرب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، با اشاره به جلسات متعدد برگزار شده در استان و تهران با موضوع بررسی مشکلات کوره‌داران، خواستار تسریع در روند حل مشکلات کوره‌های آجرپزی شد و افزود: با تلاش مسئولان شهرستان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای بهره‌مندی کوره‌ها از نعمت گاز، اقداماتی در جهت تغییر سوخت و حل مشکل انرژی به عمل آمده که امیدواریم در روند آن تسریع شود.
 
وی  با اشاره به اینکه مقرر شده تا کمیسیونی از استان جهت بررسی ابعاد و چگونگی اجرای این موضوع به شهرستان سفر کند، تصریح کرد: امیدواریم هرچه سریع‌تر این کمیسیون ضمن بررسی موارد مطرح شده و انجام کار کارشناسی و اعلام نظر به استان، گام نهایی را در خروج از رکود این واحدها که نقش شایانی در اشتغال و توسعه شهرستان ایفا نموده‌اند، بردارد.
 
نماینده عالی دولت در رشتخوار  گفت: سیاست دولت نه تنها حفظ اشتغال که توسعه و ایجاد زیرساخت‌ها با هدف افزایش اشتغال و بهبود فضای کسب و کار است و در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی است و ما آمادگی این را داریم که با همدلی و همراهی همگامی و مفاحمه و همزبانی بیشتر متقابل مردم و دولتمردان با حداکثر توان در جهت سیاست‌های اشتغال و تولید ثروت در شهرستان فعالیت کنیم.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم تیر ۱۳۹۴ساعت 10:9  توسط کاظم خطیبی  | 

هاشم جنگی امروز در جمع اعضای ستاد تسهیلات نوروزی رشتخوار افزود : وجود 300 اثر گردشگری و تاریخی و طبیعی از جمله جاذبه های این منطقه می باشد که برای جذب گردشگر نیاز به برنامه ریزی دقیق است.

وی اظهارداشت : با توجه به اینکه شهرستان رشتخوار حلقه اتصال چندین شهرستان و در مسیر مشهد مقدس قرار دارد باید تمام امکانات برای استقبال از مسافرین که در واقع قاصدین پیام و فرهنگ این خطه خواهند بود، مهیا شود.

فرماندار رشتخوار علاوه بر اسکان و برنامه ریزی برای رفاه حال مسافرین رهگذر ، توجه به میهمانان و گردشگرانی که برای بازدید از جاذبه های این شهرستان حضور می یابند را ضروری دانست

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم اسفند ۱۳۹۲ساعت 12:14  توسط کاظم خطیبی  | 

در ادبیات معماری ایران اسلامی روستای «کَریَک» را روستای ماسوله‌ای می‌نامند، که از این تیپ معماری در چهار گوشه ایران زمین می‌توان نمونه‌های بسیاری را مشاهده کرد. مردمان روستای «کَریَک» مردمانی لر زبان و از زاگرس‌نشینان جنوبی هستند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصالحی که در این روستا به‌ کار رفته خشت و گِل است که چشم‌انداز زیبا و بی‌نظیری دارد و وجود دو بقعه متبرکه در این روستا پتانسیل مناسبی ایجاد کرده است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۲ساعت 13:40  توسط کاظم خطیبی  | 

 معصومه ابتکار دوشنبه شب در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در سالن کنفرانس استانداری قزوین برگزار شد به سوالات آنها پاسخ گفت.

ابتکار در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد زیان بار بودن پارازیتها و متولی آن در کشور اظهارداشت: متولی امواج وزارت مخابرات است و برای زیانبار بودن یا نبودن آن کمیته ای مرکب از وزیر بهداشت، ارتباطات و مخابرات تشکیل شده تا آثار بهداشتی و تاثیر  آن بر روی سلامتی مردم بررسی شود که این موضوع و هر تشعشع از هر منبعی متعلق به آنتن های BTS ، مخابرات، بانک ها، بی سیم و امواجی که تولید می شود باید تابع استانداردها باشد و اگر از ضوابط تبعیت کند آثار منفی آن کم است در غیر این صورت تشعشع می تواند آثار مخرب زیست محیطی داشته باشد که با کمک سازمان انرژی اتمی و امواج رادیویی کشور نظارت و پیگیری می شود

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۲ساعت 11:29  توسط کاظم خطیبی  | 

ˈسعید پشم چیˈ روز چهار شنبه در حاشیه افتتاح طرح های دهه فجر در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، افزود : تغذیه وحوش در شهرستان تربت حیدریه به صورت دستی هزینه های زیادی در بر دارد که با توجه به اعتبارات محدود، این اداره امکان تامین سالانه500 میلیون ریال پرداخت هزینه تغذیه وحوش را ندارد.

وی گفت: از خیرین و دامدارانی که به حیات وحش منطقه اهمیت می دهند، انتظار است که با تهیه و تحویل علوفه، در تغذیه وحوش در فصل سرما همت کنند.

رییس محیط زیست تربت حیدریه اظهار داشت: گونه هایی از علف خواران شامل قوچ، میش و گراز وحشی و همچنین بز کوهی در منطقه حیاط وحش تربت حیدریه مشاهده شده است که در حال حاضر با توجه به سرمای زیاد هوا مهمترین برنامه اجرایی، توزیع علوفه در زیستگاه های آنها است.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۲ساعت 21:6  توسط کاظم خطیبی  | 

  (تخریب پارک ملت تربت حیدریه توسط  اقای حبیبی صنوبری )
اقای صنوبری پس از اینکه سالیان  گذشته زمینهای کشاورزی را به فرهنگیان عزیزمان فروخت و معلوم شد همه انها زمین کشاورزی بوده و حق و حقوق انها ضایع شد ، اخیرا پارک ملت که در زمان قبل از انقلاب
توسط همشهریان ما ساخته شد ودارای سند ملکی است  تخریب و با هم دستی گروهی از افراد سود جو محیط زیست شهرمان را تخریب میکند 

 
از همشهریان عزیز تقاضا میشود بهر نحوی که صلاح میدانند از تخریب این پارک و فضای سبز نسلهای ایندمان جلوگیری نمایید 
نسل اینده ما مطمن باشید افراد بی تفاوت به این حرکت ضد محیط زیستی را نخواهند بخشید 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۲ساعت 23:14  توسط کاظم خطیبی  | 

معصومه ابتكار، رييس سازمان محيط زيست كشور است، شايد براي آلودگي هواي تهران و ديگر كلانشهرها كاري نتواند باسرعتي كه همه از او انتظار دارند بكند، كاري يك‌شبه كه به قول او در اين هشت سال همه‌چيز بدتر و بدتر شده، آنقدر كه تنها شايد براي نااميد نكردن مردم است كه مي‌گويد «اميدواريم به حل مساله آلودگي هوا.» اما دلجويي كه مي‌تواند بكند، دلجويي از آقاي بازيگر كه در روزهاي كهنسالي‌اش بايد گوشه خانه محبوس شود بلكه ذرات سياه هواي شهر وارد ريه‌اش نشود و بيمارستاني‌اش نكند. سه‌شنبه شب، ابتكار براي ديدن عزت‌الله انتظامي راهي اقدسيه شد، تا از نزديك حالي از همسايه‌اش بپرسد و عذري بخواهد بابت هوايي كه متولي‌اش است و پيرمرد را خانه‌نشين كرده. شايد هم بتوان اين بازديد را در جواب ديدهايي كه انتظامي از «بنياد زينب»، بنياد خيريه‌يي كه ابتكار راهش انداخته و هرازچندگاهي بازيگر پير، براي كمك به ايتام راهي آن مي‌شد، دانست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم بهمن ۱۳۹۲ساعت 18:13  توسط کاظم خطیبی  | 

رئيس کميسيون سلامت شوراي شهر تهران با اشاره به اينکه پس از توليد پتروشيمي در کشور شاهد افزايش آلودگي هوا در شهرهاي کوچک بوديم، گفت: دستور توقف توليد پتروشيمي را از رئيس‌جمهور بگيريد. رحمت الله حافظي در جلسه علني ديروز با اشاره به وضعيت آلودگي هواي تهران اظهار کرد: سازمان ملل در سال 2006 اعلام کرد که ايران بايد سالانه هشت ميليارد دلار خسارت بابت آلودگي هوا بپردازد

در مورد بنزين و پارازيت‌ها به افکار عمومي پاسخ دهيد
همچنين اسماعيل دوستي عضو ديگر شوراي شهر تهران با طرح دو سئوال گفت: در مورد بنزين و پارازيت‌ها به افکار عمومي پاسخ دهيد چرا که آنها متضررهاي اصلي در اين موارد هستند و بايد به آنها پاسخگو باشيم


سالانه 3000 نفر در اثر آلودگي هوا مي‌ميرند


رگ دو نفر از شهروندان در اثر آتش سوزي و سقوط را مي‌بينيم اما بسياري از مردم در سطح شهر به شکلي خاموش و نامعلوم در اثر آلودگي هوا مي‌ميرند و کسي پاسخگو نيست و در مورد اين موضوعات هم بسياري از افراد بايد پاسخگو باشند و بسياري بايد استعفا بدهند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم بهمن ۱۳۹۲ساعت 10:3  توسط کاظم خطیبی  | 

معاون استاندار تهران از تعطیلی تمام مقاطع تحصیلی شهر ری و مقطع ابتدایی شهر تهران در روز چهارشنبه 4 دیماه  پس از تشکیل جلسه کمیته کاهش آلودگی هوای استان تهران خبر داد.


حسن کریمی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه کمیته کاهش آلودگی هوای پایتخت ظهر سه شنبه باحضور نمایندگان دستگاههای مختلف برگزار شد و  با توجه به پایداری و افزایش آلودگی هوای استان تهران، این کمیته تصمیم به تعطیلی تمام مقاطع تحصیلی شهر ری و مقطع ابتدایی تهران در روز چهارشنبه چهارم دی ماه گرفت.

وی افزود: این تعطیلی با توجه به شرایط پیش آمده و افزایش آلایندگی هوا بوده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم دی ۱۳۹۲ساعت 17:44  توسط کاظم خطیبی  | 

بر اساس مصوبات جلسه امشب کمیته هماهنگی و نظارت مواقع اضطراری آلودگی هوای تهران کلیه مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی شهر تهران و شهرستان ری فردا تعطیل است. وی افزود: در عین حال فعالیت کلیه واحدهای شن و ماسه، آسفالت و بتن در استان تهران تا اطلاع ثانوی ممنوع است. همچنین فروش طرح‌های ترافیک روزانه طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ممنوع است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم دی ۱۳۹۲ساعت 22:48  توسط کاظم خطیبی  | 

محيط بانان پرتلاش حفاظت محيط زيست تربت حيدريه حين گشت و كنترل ارتفاعات صنوبر شهرستان موفق به شناسايي  و زنده گيري يك نوع از سوسمارهاي كمياب كوچك به نام اسکینک چشم ماری آسیایی با نام علمي Ablepharus pannonicus      شدند

پشم چي رييس اداره حفاظت محيط زيست تربت حيدريه گفت يكي از مهمترين اصول جهت كمك به برنامه ريزي براي حفظ تنوع زيستي شناسايي گونه ها و زيستگاههاي آنهاست . زيرا هر گونه جانوري بدليل تاثيرات مستقيم در چرخه زيستي ،در توسعه پوشش گياهي و كنترل آفات گياهي موثر بوده و حذف يك گونه جانوري از چرخه زيستي در يك اكوسيستم ، در بلندمدت اثرات سوئي خواهد داشت . بعنوان مثال چونکه مارمولک ها از بندپایان تغذیه می کنند، بنابر این یکی از فاکتورهای طبیعی کنترل کننده جمعیت بندپایان و كاهش آفات نباتي به حساب می آیند. در نتیجه از لحاظ اکولوژیکی در هرم انرژی دارای ارزش بالایی هستند.در واقع مارمولک ها با کنترل جمعیت حشرات، بشر را در جهت برداشت محصول بیشتر و سالم تر از زمین یاری می کنند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۲ساعت 21:20  توسط کاظم خطیبی  | 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ساعت 19:1  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش تابان تربت , محمدرضا پور عباسی گفت : این فرد که در ارتفاعات ملکو بخش کدکن آسیب دیده بود با تلاش سه ساعته تیم نجات کوهستان هلال احمر تربت حیدریه پیدا و به بیمارستان منتقل شد.
رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه توصیه کرد که کوهنوردان قبل از عزیمت به کوه تجهیزات لازم و ایمنی برای کوهپیمایی را داشته باشند تا در مواقع ضروری از آن بهره مند شوند.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ساعت 10:42  توسط کاظم خطیبی  | 

مديرکل حفاظت محيط زيست استان در سفري ۲روزه ضمن بازديد از سايت احياي جبير و پاسگاه محيط باني «سلامي» از عملکرد ماموران يگان خواف اظهار رضايت کرد. مهندس «صالحي» همچنين از مجموعه و موزه حيات وحش و سيماي طبيعي خواف و از محل احداث پاسگاه محيط باني و تالاب رودشور و دشت سيرخون بازديد و تاکيد کرد که اين مجموعه ها با همکاري ديگر مسئولان بايد هر چه سريع تر راه اندازي شود
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه سوم شهریور ۱۳۹۲ساعت 9:34  توسط کاظم خطیبی  | 

دیدن غار ترسناک شاپور، از آن جا که راه ماشین رو ندارد، برای همه ممکن نیست و شاید این نوشته ، بتواند جبران این دشواری را بکند

این غار در 25 کیلومتری شمال شهر کازرون و پنج کیلومتری شهر تاریخی بیشاپور است.
روستای همجوار غار نیز شاپور نام دارد و غار کاملاً مشرف به دره بزرگ و بسیار سرسبزی است.
تا حدود چهارصد متر پس از روستا می‏توان با خودروهای معمولی رفت و پس از آن شاید ششصد متر دیگری بتوان با خودروی دوگاردانه همچون چیپ و لندرور نیز رفت ولی دست آخر باید دست به دامن دو زانوی قدرتمند شد تا به دهانه غار برسیم.
از آخرین جای ماشین رو، درست 2400 متر تا دهانه آن راه است.
همه این مسیر، سربالایی و در جاهایی نیز پلکان‏های سنگی و بتونی است که در سال 1336 خورشیدی (1957 میلادی) ساخته شده است.
پیاده‏روی به طور معمول یک ساعت خواهد بود و اگر کوهنورد ورزیده باشید شاید 45 دقیقه هم بتوانید بروید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 13:3  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عصر روز 29 خردادماه توزیع بنزین یورو 4 در حدود 20 تا 22 جایگاه سوخت تهران آغاز شد که طبق وعده مسوولان این تعداد باید در روزهای آینده افزایش یابد

 

146-3.jpg

بنزین یورو 4 علاوه بر این که دارای اکتان (درجه آرام سوزی) 91 معادل بنزین سوپر است، گوگرد آن ١٠ PPM اعلام شده است. البته بیشترین مزیت این نوع سوخت کاهش آلودگی هوا ناشی از احتراق بنزین در خودروهاست.نام و آدرس جایگاه‌های توزیع کننده بنزین یورو4 در مناطق، شمالی، شرقی، مرکزی، غربی، جنوبی و شهر ری طبق جدول زیر است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هفتم تیر ۱۳۹۲ساعت 22:36  توسط کاظم خطیبی  | 

رئيس اداره حفاظت محيط زيست کاشمر از دستگيري ۴شکارچي متخلف در منطقه شکارممنوع سيدمرتضي(ع) طي ۴۸ساعت گذشته در اين شهرستان خبر داد. مهدي جمعه پور روز گذشته در گفت وگو با خراسان رضوي درباره نحوه دستگيري اين تعداد متخلف، گفت: ماموران حفاظت محيط زيست کاشمر هنگام گشت زني در منطقه شکارممنوع «سيدمرتضي(ع)» متوجه حضور متخلفان شدند که پس از مشاهده لاشه حيوانات وحشي (قوچ وحشي) با دريافت نيابت قضايي در بازرسي از منزل متخلفان لاشه ۳ رأس قوچ وحشي، يک دستگاه اسلحه تک لول ساچمه زني و يک دستگاه دوربين چشمي را نيز کشف کردند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ساعت 11:30  توسط کاظم خطیبی  | 

مسئول حفاظت محيط زيست رشتخوار از دستگيري ۳متخلف شکار و صيد و صدور حکم دادگاه در اين شهرستان خبر داد.به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست خراسان رضوي، «سعيد توانا» با اعلام اين خبر گفت: شعبه ۶دادگاه تجديدنظر استان اين ۳متخلف را به جرم کشتن يک مار و نگهداري و حمل اجزاي شکار که شامل سر يک رأس قوچ وحشي بود به تحمل ۲۲ماه حبس قطعي محکوم کرد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ساعت 11:26  توسط کاظم خطیبی  | 

آیینهای نوروزی سیزده به در/ خوراکیهای اقوام ایرانی در سیزدهمین روز نوروز
سیزده به در آخرین مراسم از آیین های نوروزی پس از گذراندن چند روز آداب و رسوم مانند خانه تکانی، چهارشنبه سوری، تحویل سال، سفره هفت سین و دید و بازدید است

در این یک روز نیز ایرانیان از صبح خروس خوان تا شامگاه، آیین های مختلفی را برای گذراندن یک روز شاد در طبیعت انجام می دهند به طوریکه برخی از این مراسم قدمتی چندین ساله دارندمردم بعضی از مناطق ایران معتقدند روز سیزده باید با گیاهان صحرایی غذا پخت. به عنوان نمونه، در خراسان آشی با سبزی‌های صحرایی بار می‌گذارند. سمنو یا حلوا نیز باید در سفره سیزده به ‌در باشد. شمالی ها نیز انواع حلواها را در سفره خود جای می دهند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 11:37  توسط کاظم خطیبی  | 

باز هم تعطیلات دو هفته‌ای نوروز کم‌کم به لحظات پایانی خود نزدیک شد تا آخرین برگ از این دفتر 13 صفحه‌ای را نیز که از آن به عنوان «سیزده‌بدر» در نزد ایرانیان یاد می‌شود، ورق زده و بار دیگر شاهد پیوند عمیق انسان با طبیعت و بازگشت اشرف مخلوقات به ذات خویش که از دامان طبیعت سرشت یافته است، باشیم

222-124.jpg 

بدون شک، وجود حیات طبیعی که منابع اصلی آن در جنگل‌هاست، در زندگی امروز بشر نیز اهمیت خاص خود را دارد، اما دور افتادن انسان از طبیعت سبب شده است تا مشکلاتی که امروزه گریبان‌گیر حیات طبیعی کره زمین باشد، کمتر در نزد جوامع مختلف مورد توجه قرار گیرد و به طور حتم با تداوم این روند، روزی فراخواهد رسید که انسان دیگر هم‌زیستی همانند طبیعت برای خود نخواهد یافت و آن روز، روز نابودی انسانی است که بدون توجه به طبیعت، در نابودی آن تلاش وافر داشت، بدون آنکه خود به این موضوع واقف باشد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 11:7  توسط کاظم خطیبی  | 

رئيس اداره حفاظت محيط‌زيست خواف گفت: با توجه به موقعيت تالاب «مژن‌آباد» که در مسير کريدور عبوري پرندگان آبزي واقع است، حفاظت و بهسازي تالاب در رئوس برنامه‌هاي اين اداره قرار دارد و خواهان حمايت تمام مسئولان استاني و شهرستاني در اين خصوص هستيم.‏

‏ عباس طاهريان افزود: بر اين اساس، بيش از 3500 قطعه پرنده آبزي و کنار آبزي در شهرستان شمارش شده‌اند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:25  توسط کاظم خطیبی  | 

رئيس اداره حفاظت و محيط زيست شهرستان با انتقاد از خطرات زيست محيطي کشتارگاه فعلي تربت حيدريه گفت: اگر ظرف يک ماه مشکلات کشتارگاه فعلي شهرستان برطرف نشود و نسبت به تعيين سرمايه گذار براي احداث کشتارگاه صنعتي اقدام نشود، ناچار به تعطيل کردن اين مکان خواهيم بود. مهندس پشم چي در سومين نشست شوراي سلامت افزود: شهرداري به علت رها کردن فاضلاب کشتارگاه و مشکلات زيست محيطي در سال ۸۶ محکوم به پرداخت ۱۷۰ ميليون تومان جريمه شد که در همين راستا اجراييه صادر شده و اين جريمه به علت پرداخت نشدن هر سال ۲ برابر شده و هم اکنون به ۶۰۰ ميليون تومان رسيده است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ساعت 21:52  توسط کاظم خطیبی  | 

جزییات مصوبات جدید کارگروه ملی و کمیته هماهنگی مواقع اضطرار استان تهران اعلام شد. در این جلسه که در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، تعطیلی روز شنبه 16 دی ماه کلیه مدارس و ادارات استان تهران به تصویب رسید.

اجرای محدودیت طرح زوج و فرد از در منازل از روز شنبه و ممنوعیت فروش طرح روزانه ترافیک از شنبه تا اطلاع ثانوی ادامه دارد .

همچنین در این جلسه تصویب شد: کلیه نیروگاه‌ها و کارخانه‌هایی که از سوخت مازوت استفاده می‌کنند، تا اطلاع ثانوی باید از گاز استفاده کنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم دی ۱۳۹۱ساعت 19:5  توسط کاظم خطیبی  | 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: 70 درصد از سهم آلودگی هوای استان مربوط به بخش حمل و نقل است.

_ARJ8087.jpg

حمید جلالوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان رضوی - با بیان این‌که بارش برف، باعث شد تا از آلودگی هوا در استان کاسته شود، افزود: بعد از گذشت چند روز از بارش برف، باز کم کم شاهد بروز آلودگی هوا هستیم بنابراین برنامه‌ای برای رسیدن به هوای پاک را در دستور کارمان قرار داده‌ایم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم دی ۱۳۹۱ساعت 8:43  توسط کاظم خطیبی  | 

تو پيروز شدي، تو فاتح قلب‌هاي ما شدي؛ شکوه و عظمت زندگي را نديدي و اراده کردي تا آن را بر بلندترين قله‌ها بيابي. به سان همه آدميان، آري، از شکست ترسيدي اما عنان خود به وحشت نسپردي و عازم پرخطرترين سفرها شدي و اين بار کوه‌ها از تو آموختند اراده، قدرت و صبر را و در مقابل عزم بلندت زانو زدند

 كوهنورد خراساني و تنها ايراني فاتحقله اورست بدون اكسيژن، در خصوص آخرين صعود خود توضيح داد: قله سرسخت "دائولوگيري" در كشور نپال به عنوان هفتمين كوه دنيا، مقصد من براي فتح بود كه از هشتم فروردين ماه سال جاري به همراه دو ايراني ديگر، هفت ايتاليايي، دو آمريكايي و چهار نفر از جمهوري چك آغاز شد و 58 روز به طول كشيد، در حالي كه فكر مي‌كرديم خيلي سريع‌تر مي‌توانيم اين قله را فتح كنيم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 5:59  توسط کاظم خطیبی  | 

روستای سقالکسار یکی ازروستاهای زیبای استان گیلان است که در دهستان لاکان از بخش مرکزی شهرستان رشت قرار گرفته است، این روستا 15 کیلومتر با شهر رشت فاصله دارد، واژه‌ی سقالکسار به‌معنای محل آب خوردن پرندگان است.
 
طبق سرشماری سال 1390 این روستا 307 خانوار با حدود 900 نفر جمعیت را در خود جای داده است. از گذشته تا به امروز شغل اکثر مردم روستا زراعت برنج و پرورش ماهی گوشتی و قرمز بوده است. این روستا مناطق دیدنی بسیار بسیار زیبایی دارد که یکی از این جاذبه‌های دیدنی سد خاکی سقالکسار است که در تمامی فصول مسافران را به طرف خود می‌کشد
در هنگام ورود سه هزار تومان از گردشگران ورودی دریافت می‌کنند و یک کیسه زباله به آنها می‌دهند تا زباله‌های خود را در طبیعت رها نکنند و در کیسه بریزند، در صورتی که کیسه‌های زباله از سوی گردشگران به متصدی تحویل داده شود دو هزار تومان به آنان پس داده خواهد شد، این جایزه و مشوق موثر موجب شده است تا وجود زباله در طبیعت این روستا صفر باشد
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 5:48  توسط کاظم خطیبی  | 

در مجاورت مناطق کويري و خشک، منطقه زيباي کوهستاني کوهسرخ با آب و هوايي معتدل، سرد و کوهستاني وجود دارد. هنگامي که از کاشمر به سمت شمال استان در حرکت هستيد کوه هاي مرتفعي را مي بينيد که در پشت آن ها، منطقه کوهستاني و زيباي کوهسرخ واقع شده است

طبيعت زيباي اين منطقه موجب شده است که گردشگران زيادي به کوهسرخ سفر کنند و از طبيعت زيباي اين جاده لذت ببرند. بسياري از افرادي که براي اولين بار از اين مسير بازديد مي کنند، زيبايي ها و پيچ و خم هاي آن را با جاده چالوس و هراز مقايسه مي کنند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 19:34  توسط کاظم خطیبی  | 

در حالي که يکي از مهم ترين مشکلات مردم تامين آب مورد نياز براي کشاورزي است، در هر ثانيه ۵هزار ليتر آب از رودخانه هاي جاري در کلات، بدون استفاده خاصي از مرزهاي کشور خارج مي شود. فرماندار کلات نادر در گفت وگو با «خراسان رضوي» مي افزايد: ۵رودخانه «خور»، «قلعه نو»، «ايده ليک»، «کلات» و «لاين» با ميزان آب قابل توجهي در کلات جاري است که آب آن ها بدون استفاده خاصي از مرزهاي کشور خارج مي شود

آمار سرقت در کلات و روستاهاي آن نزديک به صفر است

آمار سرقت در کلات و روستاهاي اين منطقه نزديک به صفر است،

 تاکنون به خاطر نفوذ کلام يک پيرمرد سيد در روستا هيچ طلاقي هم در دفاتر ثبت نشده است که نشان گر اهميت حفظ بافت سنتي اين روستاهاست

با وجود بيش از ۶۰کيلومتر مرز مشترک با ترکمنستان، گمرک نداريم

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:9  توسط کاظم خطیبی  | 

تعداد بوستان‌هاي شهر تهران تا پايان امسال به 2000 مجموعه مي‌رسد و از اين ميزان فقط 123 بوستان ديگر باقي مانده است.

اين مطلب را محمدعلي مختاري مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهر تهران به تهران سما اعلام كرد و افزود: اغلب بوستان‌هاي جديد، محله‌اي هستند كه عمدتاً در مناطق داراي بافت فشرده مسكوني قرار دارند. دو مورد از بوستان‌هاي تازه ساخته شده منطقه‌اي هم تا پايان مهر افتتاح مي‌شوند

به گفته او در شش سال اخير 750 بوستان در تهران افتتاح شد كه 250 بوستان كوچك و بزرگ از اين مجموع، در جنوب تهران واقع شده است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم مهر ۱۳۹۱ساعت 17:36  توسط کاظم خطیبی  | 

منطقه خراسان، با اعلام اين خبر اظهار داشت: این آتش‎سوزی پس از نيم ساعت، توسط گروه های اطفای حریق آتش نشاني رشتخوار و با همكاری نیروهای مردمی به صورت كامل مهار شد

شهر رشتخوار از توابع خراسان رضوي از بالاترين سرانه فضاي سبز سطح استان برخوردار است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۱ساعت 23:0  توسط کاظم خطیبی  | 

پلاستيك‌ها، عمر پايداري دارند؛ آنها قادرند در حالي كه مرگ چند نسل از انسان‌ها را مي‌بينند همچنان به زندگي ادامه دهند، چون نايلون‌ها به آهستگي از پوسيدگي و تجزيه شدن استقبال مي‌كنند

در 24 ساعت شبانه روز، مردم دنيا 3/5 ميليون تن زباله توليد مي‌كنند كه 40 هزار تن آن، سهم ايران است. اين در حالي است كه آمارهاي داخلي نشان مي‌دهد در كشورمان 28 درصد پسماندهاي شهري را پلاستيك تشكيل مي‌دهد كه سهم تهراني‌ها از توليد نايلون و رهاسازي آن در طبيعت، 500 تن در روز است

پلاستيك‌ها با وجود ظاهر خوش آب و رنگشان به هيچ‌وجه دوست انسان و طبيعت نيستند. اين نايلون‌ها وقتي بي‌محابا دور انداخته مي‌شوند، راه گوشه‌اي از طبيعت را در پيش مي‌گيرند، تا آرام و بي‌صدا حداقل براي 300 سال به حياتشان ادامه دهند

پلاستيك‌ها و نايلون‌ها هم دشمن طبيعت‌اند و هم دشمن انسان‌ها ولي ما اين را نمي‌دانيم. مردم براحتي در طول روز از نايلون‌ها استفاده مي‌كنند در حالي كه خبر ندارند خطرناك‌ترين عناصر را وارد زندگي‌شان مي‌كنند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۱ساعت 18:22  توسط کاظم خطیبی  | 

خبرگزاری مهر: در ۵۰ کیلومتری جاده سبزوار ـ تهران کاروانسرای زیبایی وجود دارد که اصل بنا متعلق به دوره صفوی است ولی تغییرات زیادی در دوره قاجاریه در آن انجام شده است. کاروانسرای مهر نیز به شکل چهار ایوانی مستطیل شکل، دارای حیاط مرکزی، شاه‌نشین و ورودی آن به صورت هشتی می‌باشد که دو اطاق مستطیل شکل بطور قرینه در طرفین آن قرار دارد. این بنا دارای دو اصطبل سراسری است که از چهارگوشه حیاط، دارای در ورودی وخروجی می‌باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 7:40  توسط کاظم خطیبی  | 


متدهای توليد انرژی سبز در کشور های مختلف باعث شده است که انوار طلايی خورشید بيش از پيش برای بشر اهميت پیدا کنند. شنبه هفته گذشته يکی از روزهای سخت و پر کار خورشید در کشور آلمان بوده است. 
چرا که در اين روز نيمی از کل انرژی برق مورد نياز آلمانی ها که چيزی حدود 22 گیگاوات می شده، توسط پنل های خورشیدی توليد و در اختیار ساکنين این کشور جهت کاربرد های مختلف قرار گرفته است

جالب است بدانید که این رکورد مربوط به یک کشور اروپایی است که سهم آن از تابش نور خورشید بسيار کمتر از کشور های آسيایی نظير ایران است. این رقم مربوط به یک ظهر است که خورشيد در عمودی ترین وضعيت خود نسبت به محور آلمان قرار گرفته است. بی شک شرايط جغرافیایی نظير وزش باد ها، وسعت خشکی، وسعت آب های سطحی و حتی زیر زمينی نیز می تواند در محاسبات برداشت انرژی نور خورشید و تامین تقاضاهای برق بسیار موثر باشند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 10:27  توسط کاظم خطیبی  | 

بامداد پنجشنبه گذشته، باران باريد و باريد و باريد تا در نهايت ميدان امام حسين(ع) مشهد به درياچه اي تبديل شد. نمي دانم بايد براي داشتن يک درياچه در بزرگراه مشهد خوشحال باشيم يا ناراحت! اما مختل شدن عبور و مرور خودروها در اين مسير که ساعت ها به طول انجاميد و ترافيک سنگين اين محور، نشان مي دهد که مطمئنا بسياري از شهروندان از داشتن چنين درياچه اي خرسند نيستند

 ترافيکي که نه تنها مانع از رسيدن عکاس ما به ميدان امام حسين(ع) مي شود بلکه اتفاقات جالبي همچون حرکت خلاف جهت خودروها و دورزدن ۱۸۰درجه اي راننده تريلي در صدمتري براي فرار از ترافيک را به همراه دارد.هنوز زمان زيادي از آب گرفتگي خطوط قطارشهري تهران، پايتخت سياسي ايران و حوادث پس از آن نمي گذرد که اين بار پايتخت معنوي ايران با يک بارندگي بهاري، دچار مشکل مي شود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 7:17  توسط کاظم خطیبی  | 

دریاچه بزنگان در محدوده شهرستان سرخس و در استان خراسان رضوی واقع شده است و بزرگترین دریاچه طبیعی این استان می باشد که در فهرست آثار طبیعی ملی ایران به ثبت رسیده است

وسعت دریاچه 320هکتار است و در زمستان میزبان پرنده های مهاجر می باشد...

آب دریاچه از طریق چشمه های درون دریاچه و همینطور آب های فصلی کوه ها و چشمه های اطراف تامین می شود

آب دریاچه شور است و غلظت بالای نمک باعث شده است دریاچه از دور به رنگ لاجوردی دیده شود

صید ماهی در کنار دریاچه بزنگان یکی از تفریحات مردم منطقه است...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 12:11  توسط کاظم خطیبی  | 

استان سمنان داراي افزون بر يك هزار اثر تاريخي شناسايي شده و بيش از 611 اثر تاريخي ثبت شده در فهرست آثار ملي است و جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي فراواني دارد.

منطقه نمونه گردشگري آبگرم سمنان منطقه نمونه گردشگري پيغمبران

منطقه نمونه گردشگري آهوان شهر نمونه گردشگري بين‌المللي شهميرزاد

منطقه نمونه گردشگري جنگل رودبارك
منطقه نمونه گردشگري غار دربند
منطقه نمونه گردشگري پرور
شهر نمونه گردشگري بين‌المللي بسطام
منطقه نمونه گردشگري چشمه علي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:1  توسط کاظم خطیبی  | 

دماي بيشتر مناطق استان، از امروز به طور قابل ملاحظه اي کاهش مي يابد.

به گزارش اداره کل هواشناسي استان، کاهش دما تا اواخر هفته جاري ادامه خواهد داشت، به طوري که دماي حداقل شبانه در مناطق سردسير استان به کمتر از ۱۰- درجه سانتي گراد مي رسد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 5:15  توسط کاظم خطیبی  | 

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان تربت حيدريه در حاشيه اين بازديد با بيان اينكه اين پروژه از اهميت ويژه اي برخوردار است، اظهار داشت: اين پروژه به  دليل خارج كردن خودروهاي فرسوده  و كاهش آلودگي هوا و تسريع در تحويل مواد قابل بازيافت به چرخه توليد مجدد از لحاظ زيست محيطي داراي جايگاه ويژه اي است و با سرمايه گذاري  پانصد ميليون ريال ،اشتغالزايي حداقل 17 نفر را به همراه خواهد داشت.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 11:57  توسط کاظم خطیبی  | 

امروز 29 دي روز هواي پاك است و ساكنان كلانشهرهاي كشورمان در حالي به استقبال آن مي‌روند كه مدت‌هاست آسمان را آبي نديده‌اند. تهراني‌ها امسال فقط دو روز هواي پاك داشتند و براساس آمارها تعداد روزهاي آلوده‌شان نسبت به سال گذشته سه برابر شده است و خلاصه اين كه حال هواي شهرمان خوب نيست.

در سال 74 مجلس براي كاهش آلودگي هواي تهران و ديگر كلانشهرها لايحه كاهش آلودگي هوا را به تصويب رساندبراساس اين قانون 18 دستگاه موظف شدند آلودگي هواي تهران و كلانشهرهاي ديگر كشور را كاهش دهند، سازمان محيط زيست نيز مكلف شد آيين‌نامه اجرايي اين قانون را براساس ماده 39 آن تهيه و به دستگاه‌هاي مربوط ابلاغ كند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم دی ۱۳۹۰ساعت 23:23  توسط کاظم خطیبی  | 

براساس اطلاعیه سازمان هواشناسی از عصر جمعه تا ظهر شنبه در استانهای آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، شمال کرمانشاه، برخی نقاط همدان، شمال خوزستان و دامنه‌‌های جنوبی البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از شب شنبه در استان تهران بارش برف و باران پراکنده دور از انتظار نیست.

براساس این اطلاعیه، از بعدازظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه در استان‌های واقع در نوار غربی کشور به ویژه زاگرس مرکزی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم دی ۱۳۹۰ساعت 19:53  توسط کاظم خطیبی  | 

براساس اطلاعیه سازمان هواشناسی از عصر جمعه تا ظهر شنبه در استانهای آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، شمال کرمانشاه، برخی نقاط همدان، شمال خوزستان و دامنه‌‌های جنوبی البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از شب شنبه در استان تهران بارش برف و باران پراکنده دور از انتظار نیست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم دی ۱۳۹۰ساعت 8:21  توسط کاظم خطیبی  | 

کارشناس هواشناسی با اشاره به ورود جبهه هوای سرد به کشور گفت‌: از فردا شب، تهران یخبندان می‌شود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه افت دمای بین پنج تا 10 درجه در کشور پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: از فردا سیستم هوای سردی وارد کشور می‌شود که افت دما را در پی خواهد داشت ضمن اینکه از فردا شب تهران یخبندان می‌شود و دمای هوای تهران تا روز چهارشنبه دو درجه زیر صفر است

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم دی ۱۳۹۰ساعت 14:1  توسط کاظم خطیبی  | 

مديرکل حفاظت محيط زيست استان خراسان رضوي در شهرستان تربت حيدريه گفت: با توجه به اين که ۶۴ درصد صنايع در شهر مشهد استقرار يافته اند لازم است تا محل ديگري براي آن در نظر گرفته شود و شهر تربت حيدريه استعداد پذيرش اين صنايع را دارد.«مهندس آقاميري» بر اصلاح ساختار تشکيلاتي حفاظت محيط زيست شهرستان تاکيد کرد و افزود: توسعه بايد پايدار و بلندمدت باشد وگرنه جامعه دچار آسيب مي شود.وي از پارک ۸۵۰ هکتاري پيشکوه تربت حيدريه به عنوان يک ظرفيت ياد کرد و گفت: سازمان حفاظت محيط زيست براي تکميل پارک پيشکوه آمادگي همکاري دارد و مسئولان شهري بايد توجه بيشتري به اين پارک داشته باشند.آقاميري بر رعايت استانداردهاي زيست محيطي از سوي کارخانه قند تربت حيدريه تاکيد و تصريح کرد: در گذشته کارخانه قند براي هر تن چغندر قند۱۲ مترمکعب آب استفاده مي کرد و اکنون براي همين مقدار چغندر قند 2.5يا ۳ مترمکعب آب استفاده مي کند يعني ۸۲درصد مصرف آب و فاضلاب کارخانه هم کاهش يافته است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم دی ۱۳۹۰ساعت 22:10  توسط کاظم خطیبی  | 

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان رشتخوار افزود: پرندگاني از خانواده هاي حواصيليان، اردک ها، آبچيليکان و درنا و... هرسال با سرد شدن هوا به اين شهرستان مهاجرت مي کنند.«جمعه پور» اظهار داشت: دشت هاي حفاظت شده رشتخوار زيستگاه پرندگان بومي دراج، کبک، تيهو، کبوتر، چاهي، قمري، سار، زاغچه، گنجشک، سهره، دم جنبانک، اردک، ابلق و چکاوک سنگلاخي و... نيز به شمار مي رود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم آذر ۱۳۹۰ساعت 0:24  توسط کاظم خطیبی  |